Як стати блогером сайту “Ні корупції!”

Заявка на розміщення блогу на "Ні корупції" з 01.01.2018 до 31.03.2018

Ця форма створена для блогерів проекту "Ні корупції",  який із січня по квітень 2018р. підтримується МФ "Відродження".

Особливість цього проекту полягає в тому, що у кожному блозі має бути розкрита певна корупційна схема, розміщені відповіді від розпорядників інформації на запити "Ні корупції!" з висвітлюваної теми,  а одним із наслідків публікації блогу має стати написана скарга - Уповноваженому з прав людини, НАБУ, НАЗК чи інший орган.

Форма для заявки

Блогером сайту "Ні корупції!" може стати будь-який громадський активіст, якого турбують проблеми місцевої громади та корупція у діях представників місцевої влади. Для того, щоб стати дописувачем, необхідно зареєструватися на сайті та створити свій профіль, ретельно заповнивши всі його розділи.

Дописувачі, що співпрацюють із нашим проектом понад рік та пишуть понад 4 блоги щомісяця, можуть отримати статус  «активного блогера» надіславши своє СV на адресу редактора сайту.

Вимоги до блогів

 
За змістом це має бути дослідження (розслідування)  одного (чи кількох, пов'язаних між собою) КОНКРЕТНИХ проявів МІСЦЕВОЇ корупції. Зокрема, зловживання місцевих (від обласного до сільського рівня) чиновників при використанні бюджетних та громадських коштів, проведенні закупівель для потреб громади, нераціональне використання цих грошей при обслуговуванні потреб громади, незаконний продаж чи оренда землі, що перебуває у державній та комунальній власності.
 Приховування чиновниками суспільно важливої інформації - також є пріоритетним для наших досліджень.
 
Приблизна схема проведення розслідування:
 
а) виявлення факту та написання запиту відповідальному за цю сферу  органу місцевої влади (чи навіть кільком - часто їхні відповіді суперечать одна одній, а це значить, що хтось говорить неправду або напівправду),
б) вивчення відповідей, збір фактів із інших джерел,
в) консультації з експертами, які можуть фахово прокоментувати проблему.
г) долучення історії питання ( з чого все почалося або як було раніше)
д) порівняння способу вирішення  місцевої проблеми, схожої на вашу,  в інших регіонах.
 
 
Де шукати місцеву корупцію і як здобувати потрібну вам інформацію, читайте також у посібнику "Як писати про місцеву владу", виданому Інститутом Масової Інформації.
Автори розслідувань мають неухильно дотримуватися журналістських стандартів, забезпечуючи достовірність, точність, повноту інформації, баланс думок і точок зору, а також відокремлюючи факти від коментарів.
 
 
Неприпустимим є розміщення на сайті замовних матеріалів, або "джинси".
 
 
За формою текст має бути написаний простою зрозумілою мовою.  Тему треба викласти так, аби її зрозуміла людина, що вперше чує про існування такої проблеми.
Розмір строго не регламентується. Він залежить від теми та обсягу зібраного матеріалу. Однак просимо пам'ятати, що занадто довгі тексти ризикують залишитися недочитаними.
 
 
Текст можна і треба ілюструвати:
а) сканами запитів-відповідей,
б) фотографіями місць, установ та людей, про яких розповідаєте,
в) відео та всілякими таблицями-графіками.
 
 
При використанні чужих матеріалів обов'язкове посилання на джерело.
 
 
Використовуючи абревіатури, перший раз пишіть повну назву зі скороченням у дужках. Далі можна подавати лише скорочення.

Блоги-розслідування публікуються на гонорарній основі за умови, якщо вони:

а)є ексклюзивними,

б)ніде раніше не публікувалися.

Подальший передрук в інших ЗМІ дозволяється за умови наявності гіперпосилання на статтю в «Ні корупції!».

 

Бажаємо успіхів!