На хабарі у 35 тисяч гривень викрито посадовця управління юстиції

Прокурорами управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Головного слідчого управління Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань, Генеральної прокуратури України 29 вересня спільно з працівниками ГУБКОЗ СБУ та слідчими ГСУ СБУ під час досудового розслідування кримінального провадження викрито заступника начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби – начальника управління ДВС ГТУЮ у Чернігівській області, який будучи службовою особою, яка займає відповідальне становище, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, достовірно знаючи про реєстрацію відповідного виконавчого провадження, а також про винагороду, яку має отримати виконавець за результатом завершення вказаного провадження, вимагав від виконавця передати йому 50% від її загальної суми, погрожуючи, що у разі невиконання його умов, ним будуть вжиті заходи щодо передачі виконавчого провадження до іншого відділу, – розповідає відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

В подальшому посадовець одержав неправомірну винагороду у розмірі 35 тис грн та одразу після її одержання був затриманий.

На теперішній час вказаній особі повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України та вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Як нагадують у прокуратурі, за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, визначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.