Розтрата 28 млн грн ПАТ «Одеська ТЕЦ»: екс-ліквідатору оголошено про підозру

Цього тижня, 26 вересня, детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили колишньому арбітражному керуючому ПАТ «Одеська ТЕЦ» (99,989% належать державі) про підозру у розтраті майна підприємства, – інформує сайт НАБУ.

Фото ілюстраційне, взяте з відкритих джерел

Попередня правова кваліфікація – частина 5 статті 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

За даними слідства, підозрюваний, призначений в грудні 2015 року керуючим санації ПАТ «Одеська ТЕЦ» , навесні 2016 року в порушення вимог законодавства, що регулює діяльність на ринку природного газу України, уклав договір між ПАТ «Одеська ТЕЦ» та комерційною компанією про постачання природного газу. Детективи НАБУ встановили, що ця компанія не мала технічної можливості виконати поставку, натомість кошти за договором в розмірі 28 млн грн від ПАТ «Одеська ТЕЦ» отримала.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ розпочали у липні 2017 року за власними напрацюваннями.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу

У НАБУ нагадують, що банкрутство ПАТ «Одеська ТЕЦ» розпочато у 2001 році. В грудні 2015 року на підприємстві введено процедуру санації та призначено арбітражного керуючого, який, як встановило слідство, і здійснив розтрату 28 млн грн підприємства. Ця ж особа рішенням Господарського суду Одеської області в грудні 2016 року призначена ліквідатором ПАТ «Одеська ТЕЦ».