Ректоршу медуніверситету ім.Богомольця та її чоловіку інкримінують заволодіння грошима громадян Індії

До Шевченківського управління поліції Києва звернувся громадянин, який заявив про неправомірні дії ректора Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, завідувача кафедри хірургії цього ж вишу та кількох громадян Індії. Неправомірні дії, на думку заявника, полягають в порушенні умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів, – довідався «Ні корупції!» із ухвали Голосіївського районного суду від 2 липня. Справа стосується періоду 2016 року.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Як йдеться в ухвалі суду, відповідно до заяви заявника встановлено, що ректорша Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, її чоловік –  завідувач кафедри хірургії, громадянин Індії (раніше працював при посольстві України в Індії), його помічник та помічниця створили організовану групу з розподілом функцій кожного, в результаті чого розпочали контролювати питання щодо доступу до освіти в зазначеному навчальному закладі громадян Індії. Так, питання щодо вступу до закладу вирішувались за допомогою афільованих компаній, внаслідок чого проводилось завищення вартості навчання в закладі. Таким чином в порушення Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2016 році один із фігурантів справи здійснював підроблення документів від імені абітурієнтів\студентів, навіть за тих студентів, які на той період не перебували на території України.

Виникли претензії у правоохоронців і до процедури державних закупівель у виші. Як зазначається у тексті ухвалі суду, за участю завідувача кафедри хірургії (чоловік ректора) який прикриваючись дружиною – ректором Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, здійснювалась закупівля товару за завищеними цінами у наступних підприємств: ТОВ «Ксенко», ТОВ «Шимюкрейн, ТОВ «Протек Солюшнз Україна», ТОВ «Медхолдінг».

«Таким чином, працівники ВНЗ діючи спільно з пов'язаними фізичними та юридичними особами, – йдеться у матеріалах ухвали, – вводячи в оману абітурієнтів \ студентів щодо вартості навчання та складання іспитів без перетинання кордону України, заволодівали грошовими коштами гр. Індії».

 Кримінальне провадження №12017100100012170 було внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом заволодіння чужим майном шляхом обману, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 190 КК України – заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство).

Згідно із згаданою ухвалою слідчий суддя Микола Шкірай дозволив старшому слідчому в особливо важливих справах поліції та групи слідчих поліції тимчасово вилучити оригінали документів вишу, зокрема:

– документи щодо проведення екзаменів, заліків викладачами закладу з зазначенням дати (періоду) проведення, назви предмету, місця проведення, анкетних даних та посад викладачів, які приймали екзамени/заліки;

– перелік та документи щодо вступних випробувань для іноземних громадян;

– перелік іноземних студентів в тому числі гр. Індії, які були присутні під час проведення (складання) вказаних екзаменів та заліків з відмітками щодо присутності останніх;

– перелік документів необхідних для вступу до закладу з посиланням на норми та закони діючого законодавства;

– журнали та документальні матеріали щодо отримання запрошень до вступу до ВНЗ студентів\абітурієнтів;

– документів в яких зазначені повні анкетні дані, дата народження, паспортні дані, ідентифікаційний код, контактні номери іноземних абітурієнтів та студентів, в тому числі гр. Індії, які вступили до закладу та навчалися в період 01.01.2016-01.01.2018 р.р.;

– документи щодо взаємовідносин ВНЗ з компаніями «Edu-Vita», «Edu - Swift», «Edu-Fact.

Ця ухвала слідчого судді Шкірая, згідно з Законом, оскарженню не підлягає.

Імен фігурантів справи, у тому числі і ректорші вишу, у постанові суду не називається. Втім загальновідомо, що багаторічною керівницею Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця була громадянка Катерина Амосова, ім’я якої пов’язане із низкою скандалів. Зокрема, як загальновідомо, в Міністерстві охорони здоров’я її відсторонили від керівництва медичним вишом, однак нещодавно суд її поновив на посаді. У Міністерстві охорони здоров’я не визнають Катерину Амосову як керівника вишу.