ЯК ДЕЯКІ УКРАЇНСЬКІ ПІДПРИЄМЦІ ОДНОЧАСНО МАТЕРІАЛЬНО ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ “ДНР” ТА УКРАЇНСЬКІ ДЕРЖАВНІ УСТАНОВИ

Невідмінна від більшості підприємців анексовано Росією Криму, підприємці на території луганської та донецької області, що знаходяться під контролем Росії, не поспішають розривати зв’язки з Україною та її юрисдикцією.

Частка підприємців, не зважаючи на окупацію, продовжують працювати в Донецьку та Луганську, сплачуючи податки саме в український бюджет.

Однак деякі з таких підприємців, через власні компанії, намагаються перебувати на двох стільцях одночасно: матеріально забезпечуючи терористів на захоплених Росією територіях України та вигравати тендери в українських державних установах.

Одним з прикладів таких підприємців є засновники невеликої компанії ТОВ «Фіто-Донецьк». Ця компанія займається продажем комп’ютерного обладнання через інтернет та має інтернет-магазин, під назвою «Спарк».

Відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, ТОВ «Фіто-Донецьк» зареєстрована за адресою: м. Донецьк, проспект Дзержинського, будинок 49 "Б". Ця сама адреса вказана на веб-сайті інтернет-магазину «Спарк». Засновниками компанії є донеччани Філатов Олег Володимирович, Філатова Тетяна Петрівна та Хасянов Тагір Рафікович.

Цікаве це підприємство не тим, що продає комп’ютери пересічним мешканцям Донецька, а тим, що продає комп’ютери так званим “міністерствам” терористичної організації “ДНР”.

Наприклад:

На веб-порталі т.з. “міністерства іностранних дєл ДНР” 23 червня 2017 року опубліковане “оголошення про результати проведення процедури запиту цінових пропозицій”, за результатами якого ТОВ «Фіто-Донецьк» є переможцем закупівлі на постачання фотоапарату та обладнання до нього на загальну суму понад 60 000 російських рублів.

Наступним “міністерством” для ТОВ «Фіто-Донецьк» стало т.з. “міністерство промишлєнності та торговлі ДНР”. 14 жовтня 2016 року це т.з. “міністерство” опубліковано на своєму веб-сайті “звіт про результати проведення відкритого конкурсу”, за результатами якого переможцем закупівлі оголошено ТОВ «Фіто-Донецьк». Предметом закупівлі стали декілька десятків стаціонарних комп’ютерів на загальну суму майже 700 тисяч рублів.

І останнім на цей раз міністерством стало “міністерство транспорту ДНР”, яке 6 вересня 2016 року опубліковано на своєму веб-сайті “повідомлення по результатах застосування процедури закупівлі у одного учасника”, відповідно до якого ТОВ «Фіто-Донецьк» визнана переможцем на постачання 9 комп’ютерів та принтерів для цього т.з. “міністерства” на загальну суму понад 200 тисяч рублів.

Отже, на основі викладеної інформації можливо стверджувати, що ТОВ «Фіто-Донецьк» постачало комп’ютерну техніку терористичній організації “ДНР”.

Ймовірно через це, ТОВ «Фіто-Донецьк» не сплачує податки в український бюджет та не працює на підконтрольний Уряду території, маючі філію в Києві (за інформацією з системи «YouControl»).

Однак, в Києві зареєстрована така кампанія як ТОВ «Спарк-Сервіс», засновниками якої є Філатов Володимир Олегович та Філатов Олег Володимирович, адреса яких точно збігається з адресою одного з засновників ТОВ Фіто-Донецьк. У свою чергу, ТОВ «Спарк-Сервіс» розташоване за тією же адресою, що і філія ТОВ «Фіто-Донецьк» у Києві. Також, назва ТОВ «Спарк-Сервіс» подібна до назви інтернет-магазину «Спарк» в Донецьку. Все це може вказувати на те, що в засновниках цих двох юридичних осіб є одна і та ж особа – Філатов Олег Володимирович.

У свою чергу, ТОВ «Спарк-Сервіс» у 2016 та 2017 роках брала участь у державних тендерах. Наприклад, з даними Єдиної системи електронних публічних закупівель «ПроЗорро», 01 листопада 2017 року ТОВ «Спарк-Сервіс» визнана переможцем тендеру на постачання комп’ютерів для Державної установи «Інститут еволюційної екології НАН України».

А 15 грудня 2016 року ТОВ «Спарк-Сервіс» уклала угоду з Відділом освіти Волноваської райдержадміністрації Донецької області на постачання 1-го проектора. 

В соціальній мережі «ВКонтакті» є вірогідна сторінка Філатова Олега Володимировича, і схоже він дійсно полюбляє “ДНР”.

Отже, намагання таких підприємців, як засновники компаній ТОВ «Фіто-Донецьк» та ТОВ «Спарк-Сервіс», “всидіти на двох стільцях”, попри невеликі обсяги продаж, наносить шкоду національним інтересам держави, а постачання техніки т.з. “міністерствам ДНР” може кваліфікуватись як матеріальне забезпечення терористичної організації, що карається Кримінальним кодексом України.

Олександр Схід

Даний блог створено вказаним тут автором у рамках проекту «Блогери України проти корупції», за підтримки фонду Black Sea Trust. ГО «ІМІ» та Black Sea Trust можуть не погоджуватися з думкою автора блогу.