Викрито посадовців, які організували фіктивне навчання іноземців. Вилучено 110 тисяч доларів та 70 тисяч євро

Оперативники Управління захисту економіки в Запорізькій області Нацполіції спільно з Запорізькою місцевою прокуратурою № 3 та обласним управлінням СБУ викрили та задокументували злочинну «схему» навчання іноземних громадян, організовану посадовими особами одного із запорізьких вищих навчальних закладів. Іноземці, які отримували диплом, насправді не навчалися, приїжджали на територію України виключно для вирішення фінансових питань, – розповідає представниця Департаменту захисту економіки  Наталія Калиновська на сайті Національної поліції.

З місця події. Фото з сайту Національної поліції

Щоб нелегальна «схема» виглядала легальною, посадові особи одного з державних ВНЗ зараховували до навчального закладу іноземців на підставі підроблених офіційних документів. У понеділок, 17 вересня, працівники обласного управління захисту економки Нацполіції, управління СБУ та прокуратури провели санкціоновані обшуки та, крім доказів злочинної діяльності, вилучили понад 110 тисяч доларів США та 70 тисяч євро.

Під час проведення слідчо-оперативних заходів було встановлено, що посадові особи державного навчального закладу зараховували студентів на підставі підроблених офіційних документів про середню освіту або переводу з іншого вищого навчального закладу. За свою допомогу посадовці одержували відповідну винагороду. Крім того, привласнювали кошти, які безпідставно були отримані  ними від студентів у якості сплати за навчання.

Також у схемі була задіяна комерційна структура, яка займалися пошуком кандидатів з числа іноземних студентів та забезпечувала їх прибуття на територію України, у разі такої необхідності. Після вирішення усіх організаційних та фінансових питань «студенти» фактично не з’являлися у стінах навчального закладу. Подальше проходженням навчального процесу та вирішення питань щодо успішного складання сесій контролювали посадові особи ВНЗ.

Правоохоронці встановили особи організаторів та всіх учасників задіяних у злочинній «схемі». У понеділок, 17 вересня, правоохоронці провели санкціоновані обшуки у приміщеннях Запорізького вищого навчального закладу та комерційної структури та за місцем мешкання фігурантів. За результатами заходів було вилучено документи, що підтверджують злочинну діяльність,  понад 110 тисяч доларів США та 70 тисяч євро.

Після аналізу вилучених документів буде встановлена роль кожного учасника злочинної «схеми». Після чого діям фігурантів буде надана правова оцінка та відповідна кваліфікація.  На разі досудове розслідування проводиться за статтею 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.