Поліцейські інкримінують митнику приховування доходів у декларації

Слідчі Овідіопольського відділу поліції ГУНП в Одеській області, співробітники Управління захисту економіки в області спільно з Іллічівською місцевою прокуратурою задокументували факт умисного подання співробітником керівної ланки Одеської митниці завідомо недостовірних відомостей у декларації. Аби приховати свої прибутки, чоловік розробив корупційну схему продажу та купівлі нерухомого майна, – розповідають у відділі комунікації поліції в Одеській області.

З місця полії. Фото з сайту Національної поліції

В ході перевірки встановлено, що у 2016 році митник продав за 312 тисяч доларів США земельну ділянку, розташовану в Овідіопольському районі,  на якій споруджено двоповерховий будинок. Проте в декларації він вказав лише суму в 139 тисяч 545 гривень за земельну ділянку, а відомості про будинок взагалі приховав. В договорі купівлі продажу були внесені недостовірні відомості щодо відсутності будь якого нерухомого майна  на зазначеній земельній ділянці.

Після чого у 2017 році посадовець придбав декілька земельних ділянок з будинками в смт. Таїрове та оформив зазначене майно на близьких родичів.

В ході проведення санкціонованих обшуків за зазначеними адресами було виявлено та вилучено документи, що підтверджують злочинні дії чоловіка. Це договори купівлі-продажу, розписка щодо отримання грошових коштів за продаж майна, договори наміру купівлі продажу земельних ділянок, абонентські книжки та квитанції щодо сплати комунальних послуг, договір позики грошових коштів на суму 300 тисяч доларів США та інші документи.

Наразі співробітниками поліції проводяться заходи щодо накладення арешту на вилучені речові докази.

За даним фактом розпочато кримінальні провадження за статтею 366-1 (декларування недостовірної інформації) та частиною 1 статті 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Триває слідство.