У НАЗК побачили конфлікт інтересів у діях ректора, депутата та чиновників

Національне агентство з питань запобігання корупції на своєму засіданні прийняло рішення про направлення до суду 6-ти протоколів про адміністративні правопорушення, які стосуються недотримання вимог ЗУ «Про запобігання корупції» щодо врегулювання конфлікту інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції, – розповідає сайт НАЗК.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

За версією НАЗК, ректор Національного педагогічного університету імені  М.П. Драгоманова Андрущенко Віктор Петрович підписав наказ, яким відзначив медаллю «Драгоманівська родина» свою дружину, яка теж працює в цьому університеті. Про наявний конфлікт інтересів ректор мав повідомити Міністерство освіти і науки.

Желтобрюх Олексій Іванович, перебуваючи у статусі депутата Семенівської міської ради Чернігівської області, взяв учать у розгляді та таємному голосуванні ради за рішення щодо обрання його секретарем цієї ради.

Відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів передбачена частиною першою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах такого конфлікту інтересів – частиною другою цієї статті.

Ще дві особи всупереч вимогам статті 25 Закону, перебуваючи на посадах в державному органі та органі місцевого самоврядування, входили до складу правління (виконавчого органу) підприємств, які відповідно до статуту мають на меті одержання прибутку: консультант сектору інформатизації виконавчого апарату Полтавської обласної ради Марченко Сергій Олександрович та колишній  головний спеціаліст Департаменту публічного права Міністерства юстиції Тристан Родіон Володимирович.

Відповідальність за порушення особою встановлених законом обмежень щодо входження до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку, передбачена  частиною другою статті 172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Національне агентство також зазначає, що складення протоколу і передача його до суду не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення у судовому порядку.

«Ні корупції!» додає, що винні чи ні згадані держслужбовці – остаточно вирішить суд.