Прокурори погодилися, аби обвинувачений у вимаганні 15 тисяч доларів хабаря, сплатив штраф. Суд відмовив

За продовження терміну перебування на посаді завідуючої кафедри патологічної анатомії Харківської медичної академії післядипломної освіти від жінки колеги – високопосадовці цього ж вишу, – попросили 15 тисяч доларів США, – дізнався «Ні корупції!» із ухвали Фрунзенського районного суду Харкова від 22 червня.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Одним із обвинувачених у злочині є завідуючий кафедри онкологічної хірургії, який, за версією слідства, був одним із фігурантів, який обіцяв за винагороду повпливати на рішення ректора щодо продовження контракту

15 вересня 2017 року, як йдеться у матеріалах справи, близько 13.00 біля автозаправної станції по проспекту Льва Ландау, перебуваючи в автомобілі «Шевроле Нива», чоловік одержав для себе та для іншого співучасника – проректора, – 380 000 гривень, що по тодішньому курсу становило 14 524 доларів США.

Дії завідуючого кафедри онкологічної хірургії органом досудового розслідування кваліфіковані як одержання неправомірної вигоди службовою особою, а саме одержання неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, вчиненому за попередньою змовою осіб.

Разом з тим у прокуратурі військової прокуратури Харківського гарнізону з обвинуваченим уклали угоду про визнання винуватості, згідно з якою останнім повністю визнає себе винним і як покарання сплачує штраф у 17 тисяч гривень.

На це суддя Еліна Сілантьєва не погодилася, зокрема через те, що у самій угоді містяться також прізвище іншого співучасника вказаного кримінального правопорушення, щодо якого теж відправлено обвинувальний акт до суду. Дані про ухвалення відносно вказаної особи вироків та набрання ними законної сили в матеріалах справи відсутні.

«Враховуючи викладене, суд вважає умови угоди такими, що порушують права, свободи та інтереси як інших осіб, так і самого обвинуваченого. Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що призначення такого покарання у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян обвинуваченому, який  працюючи на посаді завідувача кафедри онкологічної хірургії Харківської медичної академії післядипломної освіти, вчинив корупційний злочин, за попередньою змовою групою осіб, сторонами угоди не вмотивоване, не відповідає тяжкості вчиненого кримінального правопорушення та не відповідає інтересам суспільства, направленого на боротьбу з корупційними злочинами», – дійшла висновку суддя Сілантьєва.

В підсумку суддя вирішила відмовити у визнанні угоди винуватості та продовжити судовий розгляд на підставі  обвинувального акту та доданих до нього документів  щодо обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 28 та частиною 2 ст. 369-2 КК України – одержання неправомірної вигоди службовою особою, а саме одержання неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, вчиненому за попередньою змовою осіб.

Попри те, що ухвала оскарженню не підлягає, обвинувачений подав апеляцію. У суді вищої інстанції відмовили в апеляції, відтак справу продовжать розглядати у Фрунзенському районному суді Харкова.