Тендер на капремонт дороги за 10 з половиною мільйонів розіграли без конкуренції

У Берегівської районної держадміністрації (Закарпаття) у липні провалися торги щодо капітального ремонту місцевої дороги «Горонглаб-Батрадь», – довідався «Ні корупції!» із даних системи «ProZorro». За ремонт замовник готовий був віддати 10 мільйонів 626 тисяч гривень.

Фото ілюстраційне, взяте з відкритих джерел

Торги відмінено тому, що до конкурсу подався лише один учасник, а треба щонайменше два. Фірма, що зголосилася ремонтувати дорожнє покриття між селами – ТОВ «ДП «Алькор». Вони готові були це зробити за 10 мільйонів 202 тисячі.

В останній день літа у Берегівській РДА розкрили пропозиції нового тендеру щодо цієї ж закупівлі – виявилося, що і цього разу пропозиція надійшла лише від одного учасника. Ним виявилося ТОВ «Євробуд-Індустрія», яке зголосилося робити за 10 мільйонів 479 тисяч. Учаснику пощастило з перемогою, оскільки, як обґрунтував замовник, законодавство дозволяє укладати договір з єдиним претендентом, якщо перед тим торги двічі були відмінені через відсутність двох учасників.

«Євробуд-Індустрія», відомо з інформації платформи YouControl, зареєстрована у Черкасах і має у статутному капіталі лише 100 гривень. Фірма за останні три роки фігурує у 12 кримінальних судових справах. Наприклад, відомо з ухвали Придніпровського районного суду Черкас, слідчий відділ розслідування особливо тяжких злочинів Національної поліції в Черкаській області розслідує обставини ремонту дороги у селі Балаклея, де сільрада із «Євробуд-Індустрією» уклала договір на 168 тисяч гривень.

Водночас фірма активно бере участь у державних тендерах і цього року вже отримала замовлень на більше 186 мільйонів гривень.