НАЗК знайшло ознаки криміналу у деклараціях екс-нардепа Денисової та ще кількох посадовців

Національне агентство з питань запобігання корупції на останньому засіданні прийняло рішення про направлення до правоохоронних органів 13-ти  обґрунтованих висновків  стосовно 9-ти посадових осіб щодо виявлення ознак кримінальних правопорушень, пов’язаних з корупцією, – інформує сайт НАЗК.

Омбудсмен Людмила Денисова. Фото з відкритих джерел

За версією НАЗК,  не дотрималась вимог законодавства, подаючи декларації, народний депутат Денісова Людмила Леонтіївна (нині Уповноважена ВРУ з прав людини – «Ні корупції!»). У декларації за 2015 рік  вона не задекларувала дохід у розмірі 23 840 268 гривень, отриманий від фінансової компанії, та недостовірно вказала розмір своїх внесків до статутних капіталів чотирьох товариств, який відрізняється від достовірного на суму 5 454 248 гривень.

Інформація щодо внесків так само недостовірно відображена в деклараціях посадовця за 2016 та 2017 рік.

Депутат Київської міської ради Конобас Максим Петрович вказав у декларації за 2016 рік, що йому не відома вартість придбаної ним  у 2007 році за договором інвестування кватири площею 124, 6 кв.м в м. Києві. В рамках перевірки було встановлено, що депутат володіє інформацією про вартість відповідної квартири на дату набуття її у власність.

Крім того, Максим Конобас задекларував дохід у сумі 1 200 374 гривні від відчуження своїх корпоративних прав у двох товариствах. Однак надані депутатом документи та отримана Національним агентством інформація з державних реєстрів  не підтверджують,  що відчуження відбулося саме шляхо

Відповідні обґрунтовані висновки направлені Національним агентством до НАБУ.

Також встановлено, що директор Львівського міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго» Пакіж Степан Петрович, подаючи декларацію за 2016 рік,  не вказав квартиру дружини площею 50 кв.м у м. Львові, вартістю 500 000 гривень, а також дохід у вигляді коштів, отриманих ним на відпустку за місцем роботи.

Заступник начальника відділу обліку платежів Управління фінансування, бухгалтерського обліку та звітності ДФС в м. Києві   Зінченко Юлія Федорівна у деклараціях за 2016 та 2017 роки не вказала  придбану у 2008 році квартиру вартістю 476 447 гривень. Такі  обґрунтовані висновки  направлені до Національної поліції.

За результатами контролю своєчасності подання декларацій встановлено, що п’ять  посадовців,  які  звільнились  у  2017 році  з посад   інспекторів Управління патрульної поліції у м. Харкові, не подали декларації перед звільненням: Гордієнко Богдан Володимирович, Капустян Марина Сергіївна, Рибалова Тамара Михайлівна, Самойлов Сергій Анатолійович, Собко Ігор Вікторович.

Національне агентство відповідно до законодавства повідомляло посадовцям про необхідність подати  декларації протягом 10-ти днів з дня отримання таких повідомлень. Однак, незважаючи на їх отримання, посадовці декларації не подали.

Відповідні обґрунтовані висновки щодо виявлення ознак пов’язаного з корупцією правопорушення направлені до прокуратури Харківської області.

Національне агентство зазначає, що затвердження  обґрунтованого висновку, направлення його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування.

«Ні корупції!» нагадує, що за результатами досудового розслідування остаточно визначити винна людина чи ні повинен суд.