У справі голови Держаудиту Гаврилової їй зачитали обвинувальний акт

У Солом’янському суді Києва минулого тижня, 4 вересня, зачитали обвинувальний акт у справі голови Держаудитслужби Лідії Гаврилової, звинуваченої у незаконному збагаченні і недостовірному декларуванні, – розповідає «Судовий репортер».

У залі суду Гаврилової. Фото сайту "Судовий репортер"

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Кравець зачитав 23 сторінок обвинувального акту.

Як деталізує «Судовий репортер», Гавриловій інкримінується набуття активів на 9,9 млн грн, законність походження яких не підтверджена доказами. Йдеться про квартиру, автомобіль, паркомісця, побутову техніку, меблі, мобільні телефони, золоті зливки та готівку. Причому частина майна, зокрема, машина та паркомісця, були оформлені на колишнього чоловіка Гаврилової, з яким вона продовжувала жити разом. За версією детективів, чиновниця у 2016 році спеціально розлучилася з ним, щоб не вносити його майно в декларацію.

Щодо квартири, то Гаврилова начебто задекларувала її по заниженій вартості. Також вона прозвітувала, що мільйон гривень отримала у подарунок від батька, хоча це не відповідає його офіційним доходам.

Суд затвердив порядок дослідження доказів: спочатку письмові докази обвинувачення і письмові докази захисту, потім допит свідків обвинувачення і захисту, в кінці – допит обвинуваченої Гаврилової.

Перелік свідків буде узгоджуватись пізніше. Але вже відомо, що прокурор хоче викликати 6 осіб, серед яких попередня власниця квартири Гаврилової, ріелтор, співробітник посольства України в США, який ходив з Гавриловою за покупками, коли вона їздила до Вашингтону.

Захист планує заявити 29 свідків.

Прокурор сказав, що адвокати, ймовірно, помилково передали йому список своїх свідків. Кравець вважає, що 29 свідків це забагато і просив суд звернути на це увагу. Адвокат Ярослав Білявський заявив, що наполягатиме на допиті всіх осіб, оскільки на стадії слідства захист не мав таких повноважень для допиту, як сторона обвинувачення.

Суд призначив засідання на 4 жовтня і 5 листопада. Наступного разу прокурор має представити письмові докази.