НАБУ вважає, що Держгеонадра суттєво занизили для фірми збір за користування надрами

Національне антикорупційне бюро розслідує зловживання службовим становищем посадовців Державної служби геології та надр, які, ймовірно, занизили для ТОВ «Аркона Газ-Енергія» розмір офіційних платежів до бюджету за видачу спеціального дозволу на видобуток нафти і газу, – інформує «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу Солом’янського суду Києва від 28 серпня.

Кримінальне провадження зареєстроване 2 березня 2018 року.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Як деталізує «Судовий репортер», за матеріалами справи, Держгеонадра у травні 2017-го без аукціону видало ТОВ «Аркона Газ-Енергія» спеціальний дозвіл на користування надрами з подальшим видобування нафти і газу на Свистунківсько-Червонолуцькому родовищі в Полтавській області.

За спецдозвіл компанія заплатила 3,86 млн грн. Розрахунок збору проведено на основі матеріалів геолого-економічної оцінки запасів Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища Полтавської області, поданих ТОВ «Аркона Газ-Енергія» та затверджених протоколом Державної комісії України по запасах корисних копалин № 3659 від 28.09.2016.. Оцінка проводилась ДП «Укрнаукагеоцентр» на основі матеріалів, наданих «Аркона Газ-Енергія», без врахування результатів геолого-економічної оцінки запасів вуглеводнів Червонолуцького родовища, затверджених протоколом Державної комісії України по запасах корисних копалин № 2148 від 21.12.2010.

Як вважають у НАБУ, збір за видачу спеціального дозволу мав бути у 10 разів вищим. А в разі проведення відкритого аукціону з продажу цього спеціального дозволу сума сплачених до бюджету коштів могла бути ще вищою.

Детективи отримали в суді дозволи на доступ документів щодо проведення оцінки вартості запасів нафти і газу.

Журналісти програми «Схеми» пов’язують компанію «Аркона Газ-Енергія» з юристами з оточення Петра Порошенка. Співзасновниками фірми є колишній працівник прокуратури Донецької області Ігор Мичко, Олександр Нещотний і Олексій Гребенченко, який на початку 2000-х років працював у ПАТ «Укропткульттовари», кінцевим бенефіціарним власником якого був і досі є Петро Порошенко. Половина статутного капіталу компанії належить белізькому офшору «Ешбері Юніверсал ЛТД».