НАЗК добилося від Генпрокуратури кримінальне провадження щодо судді та міністра

Суддю Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ та міністра енергетики та вугільної промисловості у Національному агентстві з питань запобігання корупції підозрюють у декларуванні недостовірної інформації, у чому можуть бути ознаки криміналу, – інформує НАЗК на своєму сайті.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Як йдеться у повідомленні, Генеральна прокуратура внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) відомості про кримінальне правопорушення, передбачене статтею 366-1 Кримінального кодексу, на підставі обґрунтованих висновків Національного агентства з питань запобігання корупції.

У НАЗК наголошують, що раніше ці висновки направлялись до Національного антикорупційного бюро, однак досудові розслідування там не були розпочаті. Тепер відомості про ознаки злочину внесені до ЄРДР після звернення Національного агентства до Генеральної прокуратури.

У НАЗК відзначають, що досудове розслідування розпочато за фактом декларування двома посадовими особами недостовірної інформації на суму, що перевищує 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб: суддею Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних прав Літвіновим Євгеном Володимировичем та міністром енергетики та вугільної промисловості Насаликом Ігорем Степановичем.

У НАЗК нагадують, що правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 366-1 Кримінального кодексу (декларування недостовірної інформації), тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу від 2 500 п’ятисот до 3 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від 150 до 240 годин, або позбавлення волі на строк до 2 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.