Викрито посадовців міграційної служби Одещини, які незаконно «легалізовували» іноземців

Поліцейські з‘ясували, що протягом 2014-2015 років посадові особи Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області та його структурних підрозділів займалися виготовленням та видачею іноземцям підроблених паспортів громадян України. Для цього вони використовували печатки про реєстрацію, які були захоплені на території Автономної Республіки Крим, – інформують у Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України.

З місця події. Фото з сайту Національної поліції

Під час оперативних заходів, проведених працівниками департаментів внутрішньої безпеки і захисту економіки, Головного слідчого управління Нацполіції та Державної прикордонної служби, було встановлено більше 60 фактів легалізації вихідців з країн Азії та Африки.

За сприяння та підтримки керівництва Міністерства внутрішніх справ України та  під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України правоохоронці провели 34 санкціоновані судом обшуки.  Процесуальні дії проведені за місцем мешкання викритих осіб та у службових кабінетах ДМС. Під час обшуків вилучено значні суми грошей, документи та печатки.

Фігурантам злочинної схеми оголошено підозру за статтею 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) та статтею 366 (Службове підроблення) Кримінального Кодексу України. У разі доведення вини службовцям загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 9 років  з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Варто нагадати, що стаття 366 ККУ відноситься до так званих корупційних злочинів.