Розкрадання 19,6 млн грн «Харківобленерго»: справу скеровано до суду

Детективи національного антикорупційного бюро України завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом завдання понад 19,6 млн грн збитків АК «Харківобленерго» (65% акцій належать державі). Відтак минулого тижня, 30 серпня, обвинувальний акт стосовно колишнього заступника начальника фінансового управління АК «Харківобленерго» та екс-першого заступника генерального директора КП «Харківводоканал» скеровано до суду. Дії колишніх посадовців кваліфіковано за частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем), – розповідає сайт НАБУ.

Ілюстрація із сайту НАБУ

 Як встановило слідство, у липні 2015 року службові особи АК «Харківобленерго» та КП «Харківводоканал», з порушенням положень Закону України «Про електроенергетику», уклали договір про переведення боргу. За умовами цього договору, КП «Харківводоканал», який мав заборгованість у розмірі понад 19,6 млн грн за електрику, поставлену АК «Харківобленерго», протиправно передав обов’язки по сплаті цього боргу третій стороні — приватній компанії (ТОВ). Відтак, кошти від КП «Харківводоканал» надходили не АК «Харківобленерго», а ТОВ, яке в подальшому перераховувало їх на рахунки інших підприємств. В результаті таких дій АК «Харківобленерго» завдано збитків на несплачену суму заборгованості в розмірі понад 19,6 млн грн.

Досудове розслідування за вказаними фактами детективи НАБУ здійснювали з жовтня 2016 року.

 Про підозру у вчиненні злочину екс-заступнику начальника фінансового управління АК «Харківобленерго» повідомлено 31 жовтня 2017 року, екс-першому заступнику гендиректора КП «Харківводоканал» — 4 червня 2018 року.

 5 липня 2018 стороні захисту відкрили матеріали для ознайомлення.

На підставі зібраних доказів Національне бюро у грудні 2016 року звернулося до суду з позовом, за результатами розгляду якого суд визнав укладений службовими особами АК «Харківобленерго» та КП «Харківводоканал» договір недійсним. Аргументованість позиції НАБУ і САП у березні 2018 року підтвердив Верховний Суд.