Підполковник поліції, що вимагав 6 тисяч доларів, потрапив у камеру на час слідства. Далі відбувся штрафом

Підполковник поліції, оперуповноважений управління захисту економіки в Харківській області вимагав від в.о. ректора Харківського національного університету радіоелектроніки 6 тисяч доларів. За це обіцяв вплинути на своє керівництво, аби не притягати працівників університету до кримінальної відповідальності за те, що вони, нібито, у свій робочий час перебували закордоном. Підполковника визнано винним у корупційному злочині, – дізнався «Ні корупції!» із вироку Дзержинського райсуду Харкова від 1 червня, який уже набув законної сили.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Як можна дізнатися із інформації у вироку суду, офіцер трудився на посаді оперуповноваженого відділу протидії злочинам у бюджетній сфері управління захисту економіки в Харківській області. Приблизно у травні 2017 року співробітники Управління захисту економіки (УЗЕ) отримали списки працівників Харківського національного університету радіоелектроніки.

В подальшому оперуповноважений продемонстрував в.о. ректора університету списки працівників вишу, які, за даними Держприкордонслужби, нібито перетинали державний кордон, але у документації вишу були записані як такі, що перебували на робочому місці, а отже – і отримували за цей час зарплату. За це, натякнув офіцер УЗЕ, може бути передбачена кримінальна відповідальність.  

Офіцер поліції, як написано у тексті вироку – «спонукаємий жадобою до наживи та незаконного збагачення, незважаючи на викладені вимоги законодавства, свідомо та умисно їх ігноруючи, вирішив використати свої службові повноваження працівника поліції та з корисливих мотивів повідомив ОСОБА_5 (в.о. ректора вишу – Ред.), що в разі, якщо останній надасть йому особисто 10 000 доларів США в якості неправомірної вигоди, – він завдяки впливу на відповідних службових осіб з числа керівництва управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України вирішить питання про ненаправлення повідомлення про виявлені кримінальні правопорушення до органів досудового розслідування, які відповідно до ст. 214 КПК України зобов'язані вносити відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань».

В.о. ректора погодився надати гроші, але повідомив про їх вимагання поліцію. Відтак далі уже діяв під контролем правоохоронних органів. Далі керівник вишу «довів» оперуповноваженому УЗЕ, що деякі із працівників вишу дійсно були на своїх робочих місцях, а не закордоном. Відтак підполковник поліції і представник УЗЕ «зменшив» суму, яку вимагав, до 6 тисяч доларів.

Після їх отримання в еквіваленті 150 тисяч гривень офіцер УЗЕ був затриманий.

Із квітня 2018 року підозрюваний у справі перебував під вартою у Харківській установі виконання покарань.

Під час досудового розслідування підозрюваний уклав угоду про визнання винуватості із стороною обвинувачення – військовою прокуратурою Харківського гарнізону, яку, в підсумку, суд врахував.

Відтак суддя Ігор Семіряд визнав підполковника УЗЕ винним за статтею 369-2 ККУ – зловживання впливом, яка належить до так званих «корупційних».

Засудженого суддя звільнив звільнив з-під варти прямо у залі суду. Як основне покарання засудженому призначено штраф у 1 500 неоподаткованих мінімумів, що становить 25 з половиною тисяч гривень. 3 липня вирок суду набув законної сили.