У НАЗК ще вивчать питання декларації заступника голови Адміністрації Президента

У відповідь на звернення юристів «Bihus.Info» щодо недостовірних відомостей в декларації Олексія Філатова, у НАЗК повідомили, що потрібні «додаткові заходи», аби визначити, чи підпадає керівництво Адміністрації президента під дію Закону «Про запобігання корупції», – інформує сайт «Bihus.Info».

Заступник голови АП Олексій Філатов. Фото з сайту «Слово і Діло»

«Адміністрація президента не є державним органом в розумінні закону», – повідомили в Національному агентстві з питань запобігання корупції у відповідь на звернення юристів проекту «Тисни». І зазначили, що потрібні «додаткові заходи, спрямовані на визначення, чи являються голова Адміністрації президента та його заступники особами, на яких поширюється дія закону» («Про запобігання корупції», – Ред.).

Проект «Bihus.Info» нагадує, що Закон «Про запобігання корупції» зобов’язує декларувати всіх осіб, з якими посадовців пов’язує спільний побут.

Як раніше з’ясували журналісти «Наших грошей», у декларації заступника голови АП Олексія Філатова відсутня згадка про сина, цивільну дружину Анну Бабич і її юридичну компанію «AEQUO». Фірма створена одразу після призначення Олексія Філатова в АП і отримала солідний контракт на обслуговування «Нафтогазу».

Водночас, під час підготовки сюжету вдалось підтвердити, що Анна Бабич мешкає в будинку, де розташована квартира самого Філатова. Про це йдеться в сюжеті Марини Ансіфорової, що вийшов в ефір в травні цього року.

«Я декларую все відповідно до чинного законодавства», – єдине, що повідомив Філатов у відповідь на питання про недекларування.

Одразу після виходу сюжету юристи проекту «Тисни» (Bihus.Info) надали матеріали, зібрані в ході журналістського розслідування, в антикорупційні органи – НАБУ, САП і НАЗК.

У НАБУ повідомили, що долучили матеріали журналістів до провадження про незаконне збагачення Філатова, яке було відкрите ще у лютому 2018-го.

Пізніше стало відомо, що НАБУ отримало доступ до телефону цивільної дружини Філатова.

За словами детективів, у рамках розслідування перевіряються факти того, що Філатов у період 2014-2018 років отримав у власність активи в значному розмірі, законність походження яких не підтверджено доказами, і можливо передав їх своїй сестрі та цивільній дружині.