У Бердянській міськраді зафіксовано подвійний конфлікт інтересів

Деякі депутати Бердянської міської ради відстоюють інтереси приватних підприємств, представниками яких вони є! Саме такий висновок можна зробити, якщо уважно вивчити протокол поіменного голосування по питанню №26, яке розглядалось на сесії 15 березня поточного року. За результатами цього рішення товариству з обмеженою відповідальністю “Транском” було надано згоду на передачу в суборенду земельної ділянки площею 6,3775 га приватному акціонерному товариству “Бердянські жниварки” строком до 1 січня 2021 року.

Мова йде про народних обранців від партії "Наш Край" Ігоря Варваніна і Андрія Кіосова, які не тільки не усунулись від участі у голосуванні, як того вимагає чинне законодавство, а ще й серед інших колег віддали свої голоси "ЗА" прийняття даного рішення.

Справа, в тому що цих депутатів об’єднує приналежність не тільки до однієї політичної сили, а і до одного підприємства, а саме до вищевказаного ПрАТ "Бердянські жниварки", яке власне і стало вигодонабувачем за цим документом.

Так, згідно інформації, яка ще зовсім недавно була розміщена на сайті міськради, І. Варванін займає посаду начальника енергоремонтної ділянки,

а А. Кіосов є заступником голови правління цього акціонерного товариства.

Наразі з невідомих причин дані про працевлаштування всіх народних обранців з сайту видалені. Однак, декларації про майнові доходи обох депутатів свідчать про те, що вони дійсно працюють саме там і в 2017 році отримали доходи в сумах 50425 і 67154 гривень відповідно.

Особливої пікантності цій ситуації додає той факт, що і ТОВ “Транском”, і  ПрАТ “Бердянські жниварки” оформлені на Юрія та Руслана Пономарьових - родичів бердянського депутата Верховної Ради Олександра Пономарьова, а також на його помічника Ігоря Добичу. Доречі, ці ж особи є бенефіціарами і ПрАТ "Бердянський райагропромпостач", яке теж входить до переліку засновників ТОВ “Транском” і було останнім місце роботи О. Пономарьова до отримання ним мандату, що підтверджується інформацією аналітичного ресурсу «YouControl».

Цікаво, що голова постійної комісії Бердянської міської ради з питань земельних відносин Володимир Безверхий, на якого згідно четвертого пункту рішення №26 від 15 березня 2018 року покладено контроль за його виконанням, є працівником саме ПрАТ "Бердянський райагропромпостач".

Враховуючи ці обставини, можна не сумніватись, що це прийняте Бердянською міською радою рішення в життя буде втілене обов’язково. Хай і ціною порушення Закону України №1700 "Про запобігання корупції", положення якого категорично забороняють застосовувати інші способи врегулювання конфлікту інтересів, крім усунення від участі у роботі відповідного колегіального органу. Чи закон писаний не для всіх?

Олександр Пилипенко

Даний блог створено вказаним тут автором у рамках проекту «Блогери України проти корупції», за підтримки фонду Black Sea Trust. ГО «ІМІ» та Black Sea Trust можуть не погоджуватися з думкою автора блогу.