Справу екс-керівника держпідприємства, якому інкримінують збитків на 8,8 мільйонів,  скеровано до суду

Детективи Національного антикорупційного бюро України завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом завдання збитків приватному акціонерному товариству «Київ-Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту» (100% акцій ПрАТ належать державі в особі Міністерства інфраструктури України), – інформують у НАБУ. Цього тижня, 20 серпня, обвинувальний акт стосовно колишнього в.о. голови правління товариства прокурори САП скерували до суду.

Фото ілюстраційне, взяте з відкритих джерел

Екс-посадовцю інкримінують вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною 22 статті 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою чи службовим становищем).

За даними слідства, впродовж 2016-2017 років в.о. голови правління, всупереч вимогам законодавства, уклав завідомо невигідні для ПрАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ» договори страхування. На переконання детективів, під час їхнього укладання були порушені вимоги постанови Кабінету Міністрів України №1673 від 29.11.2006, а також статей 75, 89 Господарського кодексу України.

Крім того, за версією слідства, договори фактично не виконувалися. В результаті таких дій, як встановило слідство, держпідприємству завдано 8,8 млн грн збитків.

Досудове розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснювали з січня 2017 року. Підставою для початку розслідування стали матеріали, отримані від Міністерства інфраструктури України.

Про підозру у вчиненні злочину екс-керівнику держпідприємства повідомлено 28 листопада 2017 року. Оскільки місцезнаходження особи на той момент було не відомо, про підозру повідомлено у передбачений в таких випадках Кримінальним процесуальним кодексом спосіб.

1 грудня 2017 екс-керівника ДП оголошено в національний розшук.

10 травня 2018 року підозрюваного затримано у Вінниці.

20 червня 2018 стороні захисту повідомлено про завершення досудового розслідування та відкрито матеріали для ознайомлення.