Поліцейських підозрюють, що отримували частку із вкраденого на залізничному вокзалі

Співробітників поліції Львова підозрюють у тому, що за систематичну винагороду покривали жінок, які крали, на залізничному вокзалі. Затримано і підозрюваного – капітана поліції, – дізнався «Ні корупції!» із сайту Національної поліції України.

З місця події. Фото з сайту Нацполіції

Як розповідають у поліції, Львівське управління Департаменту внутрішньої безпеки отримало інформацію про бездіяльність поліцейських відносно жінок, які нібито цуплять гроші, коштовності та майно пасажирів на залізничному вокзалі Львова. Зокрема, стало відомо, що працівники поліції, до яких звертаються потерпілі, переконують не писати заяви про злочини і не затримують злодійок.

У ході розслідування оперативники Департаменту внутрішньої безпеки (ДВБ) з’ясували, що жінками, які нібито крали, виявились жительки Закарпатської області. Жінки винаймали у Львові житло, а на вокзал, за версією ДВБ, «виходили «на роботу»».

«Зловмисниці обкрадали пасажирів зухвало, не боячись відповідальності, адже діяли під прикриттям поліцейських Залізничного відділу поліції», – наголошують на сайті поліції. І додають: «46-річний старший оперуповноважений поліції за невтручання у злодійський «бізнес» отримував щомісячно половину від поцупленого. У разі звернення до поліції потерпілих наполегливо переконували не писати заяви про вчинений злочин. В окремих випадках через кілька днів повертали громадянам викрадені документи».

За матеріалами внутрішньої безпеки НПУ прокуратура Львівської області розпочала кримінальне провадження за частиною 2 статті 364 КК України – зловживання владою або службовим становищем.

Працівники Львівського управління Департаменту внутрішньої безпеки та слідчі прокуратури області затримали 46-річного капітана поліції одразу після отримання ним чергового «відкату». Правоохоронці вилучили у поліцейського 5 тисяч гривень, 500 євро та 50 доларів США.

Крім того, під час обшуку в квартирі, де мешкали жінки (які, за версією поліції, крали на вокзалі)  поліція вилучила кошти у різній валюті. Жінок також затримано в порядку ст.208 КПК України.