Справу суддів, звинувачених у підкупі антикорупційного прокурора, займуться всередині осені

Шевченківський суд Києва цього тижня, 20 серпня, провів підготовче судове засідання у справі про можливу спробу підкупу суддями керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, – розповідає «Судовий репортер».

Суд призначив обвинувальний акт до розгляду по суті, а також залишив для обвинувачених запобіжні заходи у вигляді застави.

Зала, де розглядають справу підозрюваних суддів. Фото з сайту «Судовий репортер»

Водночас суд зменшив розмір застави для обвинуваченої екс-судді Наталії Овчаренко до 141 тис. грн. Решта 740 тис. повертаються заставодавцю. Як відомо, за іншого обвинуваченого, суддю Підберезного, внесено 5,05 млн грн застави.

У зв’язку зайнятістю суд розпочне розгляд справи тільки у жовтні.

«Судовий репортер» нагадує, що голову Кіровського суду Дніпропетровська Геннадія Підберезного і вже звільнену суддю цього ж суду Наталію Овчаренко звинувачують у спробі передати хабар керівнику САП Назару Холодницькому за закриття кримінального провадження.

21 вересня 2017 року їх затримали в службовому кабінеті керівника САП після «передачі» йому першого траншу в сумі 50 тис доларів США.

За ці гроші прокуратура мала закрити справу про хабарництво, в якій фігурувало двоє суддів Кіровського суду – Наталія Овчаренко і Олег Ходасевич.

Холодницький попередньо звернувся із заявою в ГПУ і передача коштів фіксувалася. У заяві керівника САП йшлося, що початково йому пропонували 300 тисяч доларів.

Обвинуваченим загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна.

У квітні цього року адвокати Підберезного на прес-конференції заявили, що нібито Холодницький спровокував суддів на передачу хабаря.