У справі екс-нардепа Мартиненка замінили суддів

Шевченківський суд Києва минулого тижня, 15 серпня, провів новий авторозподіл справи екс-народного депутата України Мартиненка, – інформує «Судовий репортер» з посиланням на звіт авторозподілу.

Екс-нардеп Микола Мартиненко. Фото з сайту "Українська правда"

Новими суддями визначені Лідія Щебуняєва (головуюча), Олена Мєлєшак і Володимир Бугіль.

Дата судового засідання поки невідома.

Як відомо, 21 червня Шевченківський суд Києва повернув обвинувальний акт Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

У серпні Апеляційний суд Києва скасував це рішення, тобто, кажучи іншими словами, зобов’язав розглядати справу, в якій підозрюваним, разом з іншими, виступає екс-народний депутат Микола Мартиненко.

Видання «Судовий репортер» нагадує, що у так званій «справі Мартиненка» шестеро обвинувачених:

– колишній нардеп від «Народного Фронту» Микола Мартиненко;

– заступник гендиректора державного концерну «Ядерне паливо» Володимир Богданець;

– гендиректор «СхідГЗК» Олександр Сорокін;

– голова правління ПАТ НАК «Нафтогаз України» Сергій Перелома;

– колишній заступник директора «СхідГЗК» Руслан Журило;

– директор з управління закупівлями Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом» Валерій Васильков.

Їм інкримінуються злочини за ч.5 ст.191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст.209 (легалізація доходів одержаних злочинним шляхом), ч.1 ст.255 КК України (створення злочинної організації).

Мартиненку М.В. та Василькову В.О. інкримінується заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» при укладенні та виконанні контрактів постачання обладнання для вказаного підприємства від чеської компанії SKODA JS та укладенні і виконанні контракту між Skoda JS і компанією Bradcrest Investments SA, на загальну суму 6 400 777 євро.

Окрім того, зазначає «Судовий репортер», Мартиненко М.В., Перелома С.В., Журило Р.М., Сорокін О.Г. та Богданець В.І. обвинувачуються у заволодінні коштами ДП «СхідГЗК» в розмірі 17,28 млн. доларів США, шляхом неправомірного укладення та подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП «СхідГЗК» через австрійську компанію-посередника Steuermann Investitions- und Handelsgesellschaft GmbH, підконтрольну учасникам злочинної організації. Розслідування щодо інших підозрюваних у вчиненні вказаних злочинів наразі триває, зокрема оголошено в розшук ще 4 фігурантів, двоє з яких – громадяни Австрійської Республіки, ще одного з підозрюваних, який переховувався, було затримано та обрано запобіжний захід.