Справа «податківців Клименка»: журналісти кажуть, що підозрювані не сидять, у прокуратурі виправдовуються

Більш ніж за рік після спецоперації виявилося, що у справі так званих «податківців Клименка», у якій підозри отримали 50 осіб, наразі жоден з підозрюваних не перебуває під вартою, а місцезнаходження 20 фігурантів невідомо. Це констатує видання «Українська правда» у матеріалі про високопосадовців Державної фіскальної служби часів очільника Клименка при владі Януковича.

Затримання підозрюваного у справі «податківців Клименка». Фото УНІАН, взяте із сайту «Української правди»

«Півтисячі обшуків одночасно в 15 областях України. Гвинтокрили, телекамери і понад дві тисячі поліцейських і прокурорів. Так, 24 травня 2017 року, в рамках масштабної спецоперації, затримували чинних та колишніх податківців. Їм одягали наручники та на вертольотах відправляли до столиці – у Печерський районний суд. Там відразу обирали запобіжні заходи», – нагадує УП. І констатує, що деякі фігуранти справи через суди повертають вилучене у них майно.

У Головній військовій прокуратурі щодо розслідування кримінального провадження стосовно працівників податкових органів зазначили: у ході слідства здобуті достатні докази, які стали підставою для повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень 57 особам, у тому числі 50 податківцям.

І додали:

«На теперішній час досудове розслідування закінчено стосовно 30 підозрюваних, з яких дві особи за результатами судового розгляду отримали обвинувальні вироки, стосовно однієї особи провадження закрито внаслідок її смерті, ще 27 підозрюваним та 54 їх адвокатам 14.03.2018 надано доступ до матеріалів кримінального провадження. Наразі ознайомлення сторони захисту триває, проте троє підозрюваних та третина захисників до ознайомлення досі не приступили. Після закінчення цієї стадії обвинувальні акти будуть спрямовані до суду. Місцезнаходження ще 27 осіб встановлюється, їх оголошено у розшук.

Під час розслідування 20 підозрюваних за клопотанням слідчих та рішенням суду перебували під вартою, стосовно решти семи судом було обрано запобіжний захід у вигляді застави на загальну суму 77 млн грн (з наступним зменшенням її розміру на суму близько 22 млн грн). Після сплину встановленого законом максимального строку тримання під вартою, викликаного тривалим ознайомленням підозрюваних та їх захисників із матеріалами провадження, судом було прийнято рішення про заміну підозрюваним раніше обраного запобіжного заходу.

Усього в рамках вказаного провадження проведено понад 3000 слідчих дій: понад 900 обшуків, близько 600 тимчасових доступів до речей та документів, понад 700 оглядів вилученого майна та документів, понад 800 допитів свідків, призначено та проведено близько 20 судових експертиз. Прокурорами прийнято участь у понад 2500 судових засіданнях Печерського районного суду м. Києва, за результатами яких слідчими суддями постановлено близько 1050 ухвал. Взято участь у понад 950 судових засіданнях Апеляційного суду м. Києва, за результатами яких колегіями суддів постановлено близько 300 ухвал.

Для забезпечення відшкодування збитків державі у ході розслідування арештовано: 40 будинків, понад 100 квартир, понад 90 земельних ділянок, понад 130 нежитлових приміщень, понад 160 транспортних засобів, 1000 вагонів, корпоративні права номінальною вартістю понад 500 млн грн.

Крім того, вилучено грошові кошти в сумі 4,4 млн доларів США, 9,8 млн грн, 7,2 тис євро, 30 тис рублів, арештовано грошові кошти на рахунках в сумі 5 млн доларів США.

Загалом у вказаному провадженні накладено арешт на майно на загальну суму 4 млрд 889 млн 360 тис 275 грн, у тому числі вилучено грошей і цінностей для забезпечення відшкодування збитків на суму 1 млрд 708 млн 505 тис грн.

На теперішній час відповідно до вимог кримінального процесуального законодавства державі в особі Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, вже передано 50 об’єктів нерухомості, 3 поверхи офісних приміщень, 22 транспортні засоби, корпоративні права юридичних осіб на суму понад 500 млн грн.».