НАЗК знайшло ознаки криміналу у фінзвіті політичної партії. Матеріали передали поліції

Під час здійснення аналізу звіту «Соціал-демократичної партії» про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за І квартал цього року Національне агентство з питань запобігання корупції встановило факт подання партією завідомо недостовірних відомостей, – інформує сайт Нацагентства.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Зокрема, твердять у НАЗК, у звіті містяться  персональні дані (прізвища, імена, по батькові, місця проживання та реєстраційний номер облікової картки платників податків фізичних осіб) осіб, які ніби є внескодавцями партії, але не здійснювали жодних грошових внесків на рахунок даної  політичної сили. Завідомо недостовірні відомості  стосуються двох фізичних осіб, які  відповідно до поданого до Національного агентства Звіту, впродовж лютого-березня  2018 року ніби  зробили  чотири внески на рахунок партії на загальну суму у 36 782, 40 грн.

Таким чином, у діях особи, за підписом якої до Національного агентства  надійшов Звіт «Соціал-демократичної партії»  за І квартал 2018 року, вбачаються можливі ознаки кримінального правопорушення (подання завідомо недостовірних відомостей у Звіті політичної партії), передбаченого частиною першою статті 159-1 Кримінального кодексу України, а також порушення недоторканості приватного життя, передбаченого частиною першою статті 182 Кримінального  кодексу України.

 Відповідні матеріали  про виявлені можливі ознаки кримінального правопорушення передані до Головного слідчого управління Національної поліції України.