НАБУ відсуджує 6 млрд гривень з незаконних угод. Найбільше підозрюваних із судової влади

Національне антикорупційне бюро подало до суду позовів про незаконні угоди на понад 6 мільярдів гривень. Про це під час брифінгу 10 серпня повідомив очільник НАБУ Артем Ситник, – інформує «Українська правда».

Директор НАБУ Артем Ситник. Фото з відкритих джерел

«Ті схеми, які розслідуються, дуже часто пов’язані з укладанням незаконних угод, особливо це стосується державних закупівель», – зазначив він.

За його словами, за останнє півріччя суд виніс 23 рішення за такими позовами на суму майже 1,5 млрд гривень.

Загальна сума у позовах щодо незаконних угод – 6 мільярдів. Більшість підозр відомства стосуються розкрадання державних коштів.

«60% повідомлень про підозру, які складені детективами та погоджені прокурорами, якраз підозри по цим статтям», – сказав Ситник.

Найбільше підозрюваних, кожен дев’ятий, у справах НАБУ – це представники судової влади.

«Тому ми сподіваємось, що судова реформа буде рухатись вперед», – додав голова НАБУ.

Ситник також розповів, що Бюро наразі розслідує 72 справи стосовно електронного декларування.

«Загальна сума незадекларованих доходів, яка встановлена по цих справах, становить 769 мільйонів гривень. В основному, це народні депутати і судді», – зазначив Ситник.

Він стверджує, що перші такі справи вже пішли до суду.

Водночас, голова НАБУ підкреслив, що Нацагентство з питань запобігання корупції, яке перевіряє декларації, не передає їм всі необхідні роз’яснення. За словами Ситника, з 39 запитів, які Бюро відправила до НАЗК, відповідь надійшла лише щодо 8.