У Дніпрі не захотіли купувати котельню, яка була дешевшою на 9 мільйонів

Із ознаками скандалу закінчився аукціон закупівлі у Дніпрі щодо установки модульної котельні для виробництва пари та гарячої води, який проводив замовник – комунальне підприємство міської ради «Комунжилсервіс».

Місто Дніпро. Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Про деталі закупівлі «Ні корупції!» дізнався із сайту «ProZorro», на якому стартова ціна котельні була оголошена на рівні 18 мільйонів 750 тисяч гривень.

Участь в аукціоні взяло четверо учасників, з яких найдешевшу пропозицію визначило ТОВ «ТД Коростенський завод теплотехнічного обладнання» – 8 мільйонів 817 тисяч. Втім замовник відхилив цю пропозицію, зокрема, нібито, через невідповідність технічних вимог.

Також було відхилено і пропозицію від ФОП Кулик Василь Олександрович, який запропонував виконати послугу за 17 мільйонів 400 тисяч.

Переможцем 18 липня було оголошено ТОВ «Будмакс-Компані», яка запропонувало котельню за 18 мільйонів 56 тисяч.

Після цього у Коростенському заводі теплотехнічного обладнання надіслали замовнику листа-скаргу на визначення переможця, в якому наголошувалося, що їх пропозиції відхилено безпідставно. «Різниця між нами Європейським виробником та переможцем ТОВ «Будсакс-Компані» складає 52% (можна було придбати ще 1 таку котельню та зекономити бюджету України чималі кошти), що напряму доказує про можливість лобіювання Вами інтересів переможця, що визначений з метою отримання неправомірної вигоди», – наголосили  у Коростенському заводі теплотехнічного обладнання на адресу КП «Комунжилсервіс». І додали: «Вбачаємо в Ваших діях можливу змову з постачальником та як насідок корупційну складову, яка має розслідуватись відповідними органами».

Попри те, що 18 липня замовник повідомив про намір укласти договір із ТОВ «Будмак-Компані», 1 серпня з’явилася інформація про відміну торгів. Замовник не конкретизував конкретну причину, лише послався на частину 1 статті 31 Закону «Про публічні закупівлі», де вказується 6 можливих причин відхилення.