Прокуратура не довела суду, що зам мера Жовкви брав хабаря

Заступника мера Жовкви (Львівщина) Романа Щура виправдали від звинувачень в отриманні 5 000 грн хабаря, – розповідає «Судовий репортер» із посиланням на вирок суду від 1 серпня.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

За матеріалами справи, у листопаді-грудні 2013 року чиновник начебто вимагав і отримав 5 000 грн за надання дозволу на встановлення трьох терміналів для поповнення мобільного зв’язку в м.Жовква.

Спочатку підприємиця начебто передала йому 1 000 грн авансу, а пізніше, зрозумівши, що йдеться про хабар, написала заяву у правоохоронні органи. 9 грудня 2013 року вона залишила в кабінеті Щура 4000 грн, які були виявлені на столі під папкою. Сам зам мера стверджував, що не знає, що це за гроші і вину не визнав.

Суд у ході розгляду справи вирішив, що доказів передачі хабаря немає. Так, передачу першого траншу в сумі 1 000 грн взагалі ніяк не зафіксовано.

Далі при зустрічі в кабінеті жінка начебто сказала: «…. ось чотири, як ми домовлялися…» та поклала перед чиновником 4 000 грн, які той накрив своєю папкою. Але на записі ці слова звучать приглушено, слабо розбірливо. У висновку експерта йдеться, що неможливо стверджувати, що ці фрази були сказані саме заявницею. Загалом запис зустрічі виявився неякісним і його не вдалося перевірити на оригінальність. З’ясувалося, що записуюча апаратура була знищена  невідомими особами під час подій Революції гідності 18-19 лютого 2014 року, коли сталося захоплення приміщень адмінбудівлі ТУ МВС України у Львівській області.

Щодо використання службового становища, то судом встановлено, що Роман Щур не мав можливості вплинути на вирішення цього питання, оскільки воно приймається колегіально виконавчим комітетом міськради. А ні до кого із членів комітету з даного питання чиновник не звертався та нікого не просив про це.

Інженер-землевпорядник Жовківської міської ради, який сидить в одному кабінеті зі Щуром, розповів, що підприємиця кілька разів заходила до них, однак жодних розмов про винагороду він не чув. У день передачі грошей, коли жінка заходила в кабінет, він виходив на перекур, а коли повернувся, уже нікого не було, бо почалася обідня перерва.

Мер Жовкви пояснив, що до нього приходив чоловік з приводу розміщення терміналів, а через тиждень надійшла заява від жінки і він доручив це питання своєму заступнику. Також співробітники мерії підтвердили, що встановлення терміналів було вигідним для міста, бо підприємець мав сплачувати оренду.

Суд визнав вину чиновника недоведеною і виправдав його. На вирок може бути подана апеляція