Екс-директору «Криворізької теплоцентралі» інкримінують мільйонні збитки бюджету

У прокуратурі Дніпропетровської області затвердили та направили до суду обвинувальний акт відносно колишнього в.о. генерального директора державного підприємства «Криворізька теплоцентраль» за ознаками злочинів, передбачених частиною 2 статті 364 та частиною 2 статті 367 КК України (зловживання службовим становищем та службова недбалість, що спричинили тяжкі наслідки), – повідомляє прес-служба обласної прокуратури.


Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерелсуд

Варто нагадати, що стаття 364 ККУ відноситься до так званих корупційних.

За версією правоохоронців, директор, зловживаючи службовим становищем, підписав документи про необхідність отримання підприємством коштів субвенції, виділеної з держбюджету, включивши туди завищені витрати на паливно-мастильні матеріали, амортизаційні витрати та понаднормові втрати теплової енергії в мережах.

При цьому, наголошує слідство, директор достовірно знав, що включені ним до субвенції витрати не підтверджені даними бухгалтерського обліку. Внаслідок цього державному підприємству, на думку слідчих, безпідставно перераховано понад 4,2 млн грн бюджетних коштів.

Окрім цього, внаслідок неналежного виконання своїх службових обов’язків посадовець двічі своєчасно не погодив та не підписав інвестиційну програму підприємства, в якій не надано в повному обсязі обґрунтування вартості запланованих заходів та завищено обсяг фінансування амортизаційних відрахувань, а також не надано рішення органу місцевого самоврядування щодо погодження вказаної програми. Незважаючи на те, що інвестиційна програма підприємства на 2014-2016 роки затверджена не була, інвестиційну складову включено до структури тарифу, через що споживачі – бюджетні підприємства, установи та організації – безпідставно перерахували ТЕЦ понад 5,7 млн грн.

Чи є провина у діях екс-керівника «Криворізької теплоцентралі» – повинен встановити суд.