Гроші для директора «Оржиціторфу»: правоохоронці твердять, що хабар, обвинувачений – оренда

Голову ліквідаційної комісії дочірнього підприємства «Оржицяторф» (Полтавщина) Оржицький районний суд визнав винним за частиною 1 «корупційної» статті 368 Кримінального кодексу – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою. Слідство чоловіка обвинуватило у вимаганні та отриманні 8 400 гривень хабаря.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Як йдеться у матеріалах справи, директор «Оржиціторфу», будучи головою ліквідаційної комісії цього підприємства, являвся службовою особою підприємства державної власності. У червні 2017 року до обвинуваченого звернувся чоловік як фізична особа-підприємець із пропозицією  надати в користування складське приміщення – гараж – для ведення підприємницької діяльності, що належить ДП «Оржицяторф», яке, у свою чергу, є власністю держпідприємства «Київторф».

На це обвинувачений відповів, передача гаражів у користування можлива за 8 400 гривень, втім їх треба сплатити не на рахунок підприємства, а йому.

Після передачі грошей керівник ДП, що вже перебувало у стані ліквідації, був затриманий правоохоронцями.

У суді обвинувачений своєї вини повністю не визнав, а також відмовився від послуг державного адвоката.  Суду затриманий пояснив, що вважає дії заявника провокацією з боку правоохоронних органів. Також додав, що гаражі, що фігурують у справі, були списаними; вони не належать власнику ДП «Оржицяторф» – державному підприємству «Київторф». Крім того, у нього на момент зустрічі із чоловіком уже закінчилися повноваження як голови ліквідаційної комісії.

Щодо грошей, то обвинувачений пояснив, що взяв їх як плату за оренду із розрахунку 700 грн на місяць, і що він мав намір покласти їх на рахунок підприємства, втім не зміг цього зробити, оскільки був затриманий правоохоронцями.

Заслухавши доводи усіх сторін, опитавши свідків по справі суддя Олександр Гришко дійшов висновку, що підозрюваний таки брав гроші як хабар.

«Суд, аналізуючи покази обвинуваченого, а також надані та досліджені судом докази, доходить висновку, що винність ОСОБА_2 в інкримінованому кримінальному правопорушенні доведена в процесі судового розгляду такими доказами», – йдеться у вироку судді Гришка.

Відтак обвинуваченого визнано винним та призначено штраф у 1 100  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 18 700 гривень. Також засудженого позбавлено на 2 роки права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно розпорядчих чи адміністративно господарських функцій. Крім того, із засудженого повинні стягнути на користь держави процесуальні витрати на 10 010.

Наразі вирок не набув законної сили, оскільки у сторін судового процесу є час для апеляції на вирок суду першої інстанції.