Журналісти знайшли нерухомість керівника прокурорської комісії в Україні та США

Журналісти проекту спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу UA:Перший «Схеми» поінформували громадськість про статки одного з керівників членів Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, яка, як відомо, нещодавно розглядала питання звільнення з посади керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, однак обмежилася лише винесенням догани.

Заступник голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Віктор Шемчук. Фото з сайту radiosvoboda.org

Справжній контраст між стилем життя та офіційними доходами «Схеми» помітили в одного з найвпливовіших членів прокурорської комісії – Віктора Шемчука, – йдеться у журналістському розслідуванні. Зараз він працює заступником голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, до того все життя також працював у державних органах.

Нерухомість, якою обзавівся службовець за інформацією «Схем»:

  • садовий будинок у Криму під 300 квадратних метрів,
  • будинок та квартира в Тернополі,
  • дві земельні ділянки по півгектара кожна в Івано-Франківський області
  • будинок на майже 270 квадратів у місті Ірпені, під Києвом.​

Яким чином родині Шемчуків вдалося зібрати на все це гроші, незрозуміло, – відзначають «Схеми». Із 2013-го, за 4 роки, офіційні доходи Шемчука становили менше ніж 2 мільйони гривень, згідно із даними «Схем» з податкової. Дружина чинного заступника комісії прокурорів за цей час взагалі доходів майже не отримувала. Фірма, в якій вона є серед засновників, також прибутків не показувала.

Крім цього, журналісти віднайшли ще низку об’єктів, що може мати до них безпосередній стосунок, втім, оформлену на третіх осіб. І не лише в Україні.

За 30 кілометрів від Маямі у американському містечку Авентура штату Флорида на узбережжі Атлантичного океану біля затоки розташований житловий комплекс Alaqua Condominium. Тут і басейн у внутрішньому дворику, і пальми, і причал для катерів та яхт.

Схоже, що саме тут за часів президента Януковича придбав елітну нерухомість на той час народний депутат Віктор Шемчук: згідно з даними офіційного американського реєстру, чоловік з таким іменем та прізвищем на початку 2011 року за 219 тисяч доларів купив у цьому комплексі квартиру на 120 квадратів з двома спальнями та ванними кімнатами.

Уже за два роки цю нерухомість Шемчук продав. Але офіційно задокументована сума угоди дуже дивна – всього 2 тисячі доларів, що в сто разів менше ніж вартість квартири при купівлі.

Як стверджують «Схеми», у документах купівлі-продажу стоїть оригінальний підпис Шемчука – це легко підтвердити, порівнявши з підписом на його паперовій декларації.

Буквально за кілометр від згаданого житлового комплексу розташований інший – MYSTIC POINTE. Це багатоповерховий клубний будинок з чотирма висотками-вежами.

​В одній із них у 2010 році на останньому поверсі придбала пентхаус на 128 квадратних метрів з панорамним виглядом на океан за 325 тисяч доларів на той час 21-річна українська студентка Аліна Люба, племінниця Віктора Шемчука.

«Схеми» відзначають, що судячи з фотографій у соцмережах, вони підтримують близькі сімейні стосунки. Наприклад, разом подорожують.

Від коментарів журналістам щодо нерухомості Віктор Шемчук відмовився.