Прокуратура оскаржить вирок суду, яким не покарано СБУшника з Луганщини

Військова прокуратура об’єднаних сил категорично не згодна із рішенням Артемівського міськрайонного суду визнати представника СБУ невинним у хабарництві, наразі готується апеляційна скарга, – йдеться на сайті Генпрокуратури.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Як інформував «Ні корупції!» із посиланням на «Судовий репортер», нещодавно суд виправдав начальника слідчого відділу управління Служби безпеки України в Луганській області Віталія Жалдака від звинувачень в отриманні хабаря та спроби дати хабаря прокурору військової прокуратури. Суд зазначив, що обвинувачення не надало жодного доказу, що гроші були саме за неповідомлення про підозру конкретному громадянину. Відтак суд розцінив ці дані як припущення слідства і сторони обвинувачення, що не дозволяють встановити наявність чи відсутність фактів, що підлягають доказування і  не можуть бути покладені в основу обвинувального вироку. Відтак підозрюваного слідчого  СБУ виправдали за недоведеністю вчинення злочину.

Як відзначають у прокуратурі, описова та мотивувальні частини вироку, які містять обвинувальний характер та підтверджують законність доказів сторони обвинувачення, суттєво відрізняються від резолютивної, якою суд виправдовує обвинуваченого.

У прокуратурі також наголошують, що суддя, який ухвалив вирок, не пройшов кваліфікаційне оцінювання та подав заяву до Вищої ради правосуддя про звільнення у відставку. Ім’я судді, відомо з вироку, – Олександр Брежнев.