Поліція шукає корупцію у водоканалі Сум – з’ясовують чи є збитки на 8 мільйонів

Слідче управління Головного управління поліції у Сумській області проводить досудове розслідування відносно службових осіб водоканалу обласного центру – КП «Міськводоканал». У поліції з’ясовують, чи було завдано збиткам громаді на 8 мільйонів гривень. Про це «Ні корупції!» дізнався із ухвал слідчої судді Зарічного районного суду Ірина  Клімашевської.

Водоканал Сум. Фото з сайту КП «Міськводоканал»

Станом на 03 липня у Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднено вже 15 ухвал, якими слідча суддя розглядала різні клопотання слідчої поліції. Мова йде про судову справу №591/2102/18.

 Як можна дізнатися із ухвали судді від 05 червня, за версією поліції службові особи КП «Міськводоканал», зловживаючи службовим становищем, безпідставно отримали кошти із структури тарифу, які мали бути спрямовані на виконання розділів інвестпрограми та самостійно визначили напрямки їх використання, що призвело до нанесення матеріальної шкоди інтересам територіальної громади на загальну суму понад 8 мільйонів гривень. Власне за цим фактом і розпочато кримінальне провадження із ознаками кримінального правопорушення за частиною 2 статті 364 КК України –  зловживання владою або службовим становищем. Стаття 367 Кримінального кодексу, як відомо, відноситься до так званих корупційних. Згаданою постановою слідча суддя Клімашевська дозволила представниці поліції отримати доступ до документів приватних та комунальних фірм, що фігурують у провадженні.

Ще раніше суддя дозволила поліції отримати документи від державного регулятора – НКРККП, – які стосувалися діяльності сумського водоканалу.