У САП завершили розслідування у справі «Держінвестпроекту»

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури визнали зібрані під час досудового розслідування у справі «Держінвестпроекту» докази достатніми для складання обвинувального акту, – інформує САП на своїй сторінці у «Фейсбук».

Фото з сайту УНІАН

26 липня прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури визнали зібрані під час досудового розслідування у справі «Держінвестпроекту» докази достатніми для складання обвинувального акта та цього ж дня надали доручення детективам НАБ України повідомити стороні захисту про завершення досудового розслідування та надати доступ до матеріалів досудового розслідування.

В ході слідства встановлено, що у 2012 році з державного бюджету України виділили понад 500 млн. грн. для реалізації низки національних проектів. Зокрема, проектів «Якісна вода», що передбачав встановлення в найбільших містах України автоматів із розливу питної води, та «Олімпійська надія-2022», за яким мали бути зведені інфраструктурні об’єкти для проведення зимових олімпійських ігор в Україні.

При цьому зазначаємо, що 24 липня прокурорами САП погоджено та вручено остаточні повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 205 (придбання або створення суб’єктів підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності, вчинене повторно), ч. 3 ст. 209 (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом в особливо великих розмірах) КК України та вручено їх 8 підозрюваним, місце знаходження яких встановлено.

Щодо інших співучасників, у т.ч. колишнього голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України та його рідного брата, який на даний час перебуває у розшуку, прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури матеріали виділено в окреме провадження та доручено їх подальше розслідування детективам НАБ України.

Також в провадженні залишаються матеріали за іншими фактами нереалізованих національних проектів, по яким досудове розслідування триває.

У САП нагадують, що досудове розслідування за наведеними фактами детективи НАБУ розпочато у жовтні 2016 року після витребування провадження прокурорами САП і передачі відповідних матеріалів від Головного слідчого управління Нацполіції України.

Як відомо, «Держінвестпроект» у 2012-2014 роках очолював Владислав Каськів, який тривалий час був за межами країни, однак потім його екстрадували із Панами. Каськіва затримано на час слідства, однак випущено під заставу у 160 тисяч гривень.