Дніпро: хто з “слуг народу” вдало інвестував в крипто-валюти?

Бум крипто-валют докотився і до Дніпра. У біткойни інвестують і серйозні бізнесмени, і скромні трудівники.

А давайте дізнаємося - хто з "слуг народу" накопичив біткойни, "ефіри" та інші популярні сьогодні крипто-валюти?

Аналіз декларацій про доходи чиновників і депутатів з Дніпра і області показав: серед них - двоє потенційних мільйонерів і навіть мільярдер (!) - при перерахунку крипто-активів в гривні за поточним курсом.

Два "бітка" для сімейного бюджету

Скромні, в порівнянні з іншими чиновниками - крипто-мільйонерами, активи - в сім'ї у Надії Щекочіхіної, заступниці керівника кадрової служби міської ради Кривого Рогу.

В її декларації за 2017 рік вказані два біткойни, які належать чоловіку - Ігорю Олександровичу Щекочіхіну (Ілюстрація - додаток 1)

Згідно з даними, внесеними до документ, вони оцінювалися в 712 907 грн (за станом на 31.12.2017)

На момент створення матеріалу 2 біткойнов в перерахунку на гривні - 424 576 грн.

У голови бюджетної комісії - 1 BTC і аж 90 000 “риплів"

Володар більш вагомого крипто-валютного капіталу - депутат і голова бюджетної комісії міської ради Дніпра Артем Хмельников.

У його декларації за 2017 р вказана "криптовалюта Bitcoin (BTC) Кількість одна одиниця" ((Ілюстрація - додаток 2)

Крім того, в активах депутата - 90 000 одиниць крипто-валюти Ripple.

Вартість цих накопичень за курсом на момент створення матеріалу - понад 1 млн грн (1 054 800 грн).

Що ж, практикуючий юрист і голова бюджетної комісії пан Хмельников знає толк в накопиченнях.

Біткойни на десятки мільйонів - у фахівця в справах дітей

Ще один успішний інвестор в крипто-валюти - Артем Куций, головний спеціаліст Управління - служби у справах дітей Шевченківського (колиш. Бабушкінського) районної ради Дніпра.

У декларації про доходи та майно за 2017 рік, поданій в лютому 2018 року при вступі на посаду, Артем Дмитрович вказав земельні ділянки в селищах Кам'янка (880 м кв), Обухівка (700 м, безоплатне користування), дохід від підприємницької діяльності в розмірі 960 тис. грн і 110 тис. доларів готівкою.

Також  в декларації головного спеціаліста - 175 біткойнов (Ілюстрація - додаток 3)

Невеликими частинами ці ресурси були накопичені починаючи з 2014-15 роках.

По курсу на день підготовки статті, в перерахунку на гривні - це 37 млн ​​150 400. Перспективні інвестиції!

Залишається загадкою, що спонукало підприємця, який заробив майже мільйон гривень в 2017 році, з 110 тисячами доларів і крипто-валютними активами вартістю в кілька десятків мільйонів, вибрати кар'єру службовця в райраді зі скромною зарплатнею? Втім, це - вже інша історія ...

Екс-секретар міськради Дніпра - потенційний мільярдер?

Найбільш фундаментальний інвестор в крипто-валюти - В'ячеслав Мішалов, депутат міської ради Дніпра, екс-секретар міської ради, який залишив цей пост після скандалу восени 2017 року.

Так, в декларації В'ячеслава Дмитровича, поданої "після звільнення" з посади (в січні 2018 року), поряд з численними фінансовими активами, частками в компаніях, машинами, квартирами і предметами розкоші вказані активи "Біткойн Електронна валюта" в розмірі 18 000 (Ілюстрація - Додаток 4).

По курсу біткойна на момент написання матеріалу (покупка 1 btс = 212,2 грн) це 3,8 млрд грн (3 821 184 000 грн).

До речі, В'ячеслав Дмитрович інвестує в крипто-валюти як мінімум з 2015 року - біткойни вказані вже в його уточненої декларації за цей рік. Що сказати, вкладення виявилося перспективним!

 ***

Надихнувшись прикладами успішних земляков, бажаємо усім читачам придивлятися до ринкових трендів і грамотно інвестувати!

А ми продовжимо уважно стежити за зміни в добробуті чиновників і депутатів та будемо повідомляти про примітні факти читачам

Максим Забуга

Даний блог створено вказаним тут автором у рамках проекту "Блогери України проти корупції", за підтримки фонду Black Sea Trust. ГО "ІМІ" та Black Sea Trust можуть не погоджуватися з думкою автора блогу.