Суд не хоче розглядати справу голови села у підозрі 250 тисяч євро хабаря, бо слідство не вело НАБУ

Прокуратура Києва висунула голові Мартусівської сільської ради Бориспільського району (Київщина) підозру за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 368 КК України у зв’язку з отриманням неправомірної вигоди у розмірі 250 000 євро, – стало відомо із ухвали Бориспільського міськрайонного суду.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Згідно з цією ж ухвалою, винесеною 1 серпня 2017 року, суд повернув прокуратурі обвинувальний акт, простіше кажучи – відмовився розглядати обвинувачення. А все тому, дійшла висновку колегія суддів – І.Криворучко, Є.Борець та В.Журавський, – що слідство повинні були проводити не прокурори, а детективи НАБУ під процесуальним керівництвом Антикорупційної прокуратури. «Слід зробити висновок, що досудове розслідування та затвердження обвинувального акту у цьому кримінальному провадженні проводили не уповноважені не це особи», – йдеться у тексті ухвали.

У грудні Апеляційний суд Київської області повернув апеляцію заступнику прокурора Києва. Таким чином ухвала Бориспільського суду від 1 серпня набрала законної сила 5 грудня 2017 року.

Цього року справа за підозрою сільського голови у хабарі на 250 тисяч євро знову потрапила на розгляд Бориспільського міськрайонного суду.

Як йдеться у матеріалах справи, представник прокуратури у суді наполягав: підстав для повернення обвинувального акту з причини проведення розслідування неналежними особами відсутні, оскільки відповідно до постанови про визначення підслідності, винесеної 16 березня 2017 генеральним прокурором України, підслідність була визначена за слідчим управлінням прокуратури Києва. Крім того, відповідно до листа заступника генерального прокурора України – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури від 14 березня,  визначити підслідність кримінального провадження за детективами НАБУ неможливо.

Попри аргументи представника прокурори, 26 червня своєю ухвалою Бориспільський міськрайонний суд знову повернув обвинувальний акт, кажучи простими словами – відмовився розглядати обвинувачення.

Представник прокуратури оскаржив таке рішення Феміди в порядку апеляції. Апеляційний суд Київської області вирішив розпочати розгляд справи щодо скарги прокурора. Засідання по справі призначене на 14 серпня.