В «Укрзалізниці» виділили мільйони для вертольоту, який не літає – ЗМІ

«Укрзалізниця» протягом останніх двох років раптово почала витрачати мільйони гривень на обслуговування вертольоту «BELL 430», який з 2016-го року жодного разу не здіймався у повітря, – повідомляє проект «Залізниця без корупції».

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Як йдеться у матеріалах сайту, вертоліт «BELL 430» «Укрзалізниця» придбала ще в далекому 2003 році за 8 мільйонів доларів. Відомо, що в 2007 році вертоліт УЗ використовував Віктор Янукович під час передвиборних баталій.

З 2007 року про вертоліт забули аж до липня 2016 року. Тоді «Укрзалізниця» вперше замовила «послуги з супроводження експлуатації» «BELL 430» за 800 тисяч гривень у ТОВ «Авіакомпанія «Промінтерсервіс»».

Як наголошує «Залізниця без корупції», в наступні 2 роки залізничники укладали договори з «Промінтерсервісом» на послуги «з управління підтримання льотної придатності» (2 контракти), «технічне обслуговування» (3 контракти). Загалом рівно за 2 роки «Укрзалізниця» витратила на вертоліт 12,3 мільйони гривень.

На запит «Залізниці без корупції» посадовці залізниці повідомили,  що вертоліт виконує «стратегічні цілі для держави». Гелікоптер потрібен для «оперативного прибуття» на місця аварій керівників УЗ.

На ще один запит щодо експлуатації вертольоту «BELL 430» в 2016-2018 роках «Укрзалізниця» повідомила, що за цей час повітряне судно жодного разу не підіймалося в повітря. Більше того, наголошують у «Залізниці без корупції», залізниця не закуповує авіапаливо для вертольоту.

«Отже гелікоптер «Укрзалізниці» за 2 роки налітав 0 годин польотів і мінус 12 мільйонів гривень на підтримку «бойової готовності»» – резюмує проект «Залізниця без корупції».