В Укравтодорі хотіли за 17 мільйонів відремонтувати дорогу на окупованій території – ЦПК

Центр протидії корупції добився зміни договору Луганського автодору та скасування ремонту доріг на окупованій частині області, на який планувалось виділити 17 мільйонів гривень, – інформує ЦПК на своєму сайті.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Як зазначають активісти, ще у березні цього року служба автомобільних доріг у Луганській області уклала угоду з ТОВ «Євро-Буд Компані» щодо ремонту доріг на 150,11 млн грн. Ця закупівля була проведена за переговорною процедурою, так як до цього тендери двічі відміняли через нестачу учасників.

Однак, як стало відомо із додатку до договору про закупівлю, серед переліку об’єктів ремонту були дороги з непідконтрольної українській владі території.

«Ми зверталися до Луганського автодору, у якому нам відповіли, що всі кошти будуть виділятися винятково на дороги, які перебувають на підконтрольній території. Однак незрозуміло, чому автодор тоді включав у свої плани ремонт підконтрольних терористам доріг», – коментує юрист ЦПК Денис Свириденко.

У ЦПК звертають увагу, що це є порушенням постанови Уряду, згідно з якою виділення коштів з українського бюджету на окуповані території можливе лише після повернення їх під контроль української влади.

Юристи ЦПК зверталися до Держаудитслужби, у якій згодом повідомили про те, що рекомендували Автодору відкоригувати обсяги робіт, вартість яких завищена на 17 784 241 грн через ремонт доріг на окупованій території.

Після цього Укравтодор уклав додаткову угоду, за якою сума договору зменшилася на 17,8 млн грн. У новій редакції угоди не йдеться про ремонт доріг на території так званої «ЛНР».