Чиновник Держпродспоживслужби, який вимагав хабар 4 тисячі, сплатить штраф

Чиновник Держпродспоживслужби у Тернопільській області, якого підозрюють у вимаганні 4 тисяч гривень хабаря, на час слідства перебувавав під домашнім арештом із забороною покидати своє житло вночі, – дізнався «Ні корупції!» із ухвали  Тернопільського міськрайонного суду.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Як уже інформував «Ні корупції!» із посиланням на прес-службу прокуратури Тернопільської області, наприкінці травня правоохоронці задокументували факт одержання неправомірної вигоди провідним спеціалістом Тернопільського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Тернопільській області 4 тисяч гривень за погодження та видачу санітарного паспорта на склад для зберігання пестицидів та мінеральних добрив.

Із тексту постанови суду відомо, що правоохоронці повідомили затриманому про підозру за частиною 3 статті 369-2 КК України – зловживання впливом. На час досудового розслідування слідчий поліції за погодженням із прокурором просив суд для обвинуваченого призначити запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Обвинувачений із своїм захисником попрохали суд врахувати, що у підозрюваного дружина перебуває у декретній відпустці по догляду за дитиною та знаходиться у лікарні у зв’язку із вагітністю. Відтак просили не встановлювати обмеження для чоловіка у виході з дому у денний час.

В підсумку слідчий-суддя Віктор Дзюбич врахував обставини підозрюваного і призначив йому домашній арешт із забороною залишати житло у час від 23.00 до 06.00 за винятком часу відвідування за необхідності медичних закладів.

А 15 червня суддя Тернопільського міськрайонного суду Юрій Дзюбановський своїм вироком визнав обвинуваченого винним за інкримінованою корупційною статтею Кримінального кодексу.

Як стало відомо із тексту вироку, підозрюваний уклав із прокурором угоду про визнання винуватості, яку суд врахував. Як покарання спеціалісту Держпродспоживслужби призначено штраф у 750 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 12 750 гривень. Вирок ще не набув законної сили, оскільки не сплив термін для подачі апеляції.