Прикордонник-майор вимагав від прапорщика гривні та долари. Суд покарав штрафом

Майора, службовця Харківського прикордонного загону Дзержинський районний суд Харкова визнав винним за частиною 1 статті 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) та частиною 1 статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу, – стало відомо із вироку.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Як стало відомо із деталей справи, спочатку майор «попросив» від прапорщика 1 000 гривень за те, що він посприяє, аби останнього не позбавили премії за вересень 2017 року. При цьому майор достеменно знав, що він не зможе цього зробити, оскільки уже був виданий наказ про позбавлення прапорщика премії за вересень.

Крім цього, йдеться у матеріалах, того ж прапорщика було доставлено до відділення поліції. Майор знав про це і мав повідомити про подію своє керівництво та ініціювати службове розслідування. Натомість офіцер повідомив прапорщику, що може не складати рапорт про подію. Натомість «попросив» 800 доларів США.

Після того, як дії майора були викриті правоохоронцями, останній вирішив укласти із представником військової прокуратури Харківського гарнізону угоду про визнання винуватості.

В підсумку суд визнав прикордонника майора винним за двома статтями Кримінального кодексу та призначив покарання у вигляді штрафу на 25 з половиною тисяч гривень (1 500 неоподаткованих мінімумів). Також майору-прикордоннику заборонено на рік обіймати посади, пов'язані з виконанням адміністративно-господарських функцій. Вирок набув законної сили.