В апеляції у справі екс-депутата Мартиненка замінили суддів

Апеляційний суд Києва провів повторний авторозподіл справи екс-народного депутата від «Народного фронту» Миколи Мартиненка. Про це повідомляє «Судовий репортер»  з посиланням на дані суду.

19 липня суд задовольнив самовідвід трьох суддів із п’яти в колегії – Тетяни Тютюн, Олександра Журавля і Оксани Павленко.

Екс-депутат Микола Мартиненко. Фото з сайту УНІАН

Судді Тютюн, Журавель і Павленко були задіяні на стадії досудового розслідування. Зокрема, при оскарженні адвокатом Мартиненка бездіяльності НАБУ, який вимагав закрити справу у зв’язку із закінченням розумного строку розслідування.

До нової колегії увійшли суддя Олександр Чорний, Віра Ковальська, Роман Ігнатов, Олександр Кияшко.

Із попередньої колегії залишився тільки суддя Кияшко.

«Судовий репортер» зазначає, що 21 червня Шевченківський суд Києва повернув Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі обвинувальний акт у справі, де одним із обвинувачених є колишній нардеп Микола Мартиненко. Апеляційні скарги на це рішення подав як прокурор САП, так і адвокати обвинувачених. Дата розгляду по суті наразі невизначена.

«Судовий репортер» нагадує, що у так званій «справі Мартиненка» є шестеро обвинувачених:

– колишній нардеп від «Народного Фронту» Микола Мартиненко;

– заступник гендиректора державного концерну «Ядерне паливо» Володимир Богданець;

– гендиректор «СхідГЗК» Олександр Сорокін;

– голова правління ПАТ НАК «Нафтогаз України» Сергій Перелома;

– колишній заступник директора «СхідГЗК» Руслан Журило;

– директор з управління закупівлями Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом» Валерій Васильков.

Їм інкримінуються злочини за ч.5 ст.191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст.209 (легалізація доходів одержаних злочинним шляхом), ч.1 ст.255 КК України (створення злочинної організації).

Мартиненку М.В. та Василькову В.О. інкримінується заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» при укладенні та виконанні контрактів постачання обладнання для вказаного підприємства від чеської компанії SKODA JS та укладенні і виконанні контракту між SKODA JS і компанією BRADCREST INVESTMENTS SA, на загальну суму 6 400 777 євро.

Окрім того, Мартиненко М.В., Перелома С.В., Журило Р.М., Сорокін О.Г. та Богданець В.І. обвинувачуються у заволодінні коштами ДП «СхідГЗК» в розмірі 17,28 млн. дол. США, шляхом неправомірного укладення та подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП «СхідГЗК» №70/13 через австрійську компанію-посередника STEUERMANN Investitions- und Handelsgesellschaft mbH, підконтрольну учасникам злочинної організації. Розслідування щодо інших підозрюваних у вчиненні вказаних злочинів наразі триває, зокрема оголошено в розшук ще 4 фігурантів, двоє з яких – громадяни Австрійської Республіки, ще одного з підозрюваних, який переховувався було затримано та обрано запобіжний захід.