Сумнівний договір на 712 мільйонів для днопоглиблювальних робіт у портах скасовано – НАБУ

Господарський суд міста Києва 18 липня визнав недійсним договір на проведення днопоглиблювальних робіт у портах України вартістю 712 мільйонів гривень, укладений між державним підприємством «Адміністрація морських портів України» (далі — ДП «АМПУ») та ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв».

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Таким чином суд задовольнив у повному обсязі позов, із яким Національне антикорупційне бюро України звернулося у березні 2017 року задля запобігання розтраті бюджетних коштів та захисту державних інтересів, – інформує Національне антикорупційне бюро на своєму офіційному сайті.

Як констатують у НАБУ, в результаті визнання договору недійсним вдалося запобігти перерахуванню на користь ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв» близько 395 млн грн та завдання ДП «АМПУ» збитків на суму близько 146 млн грн. В ході часткового виконання вказаного договору виконавцем завищено вартість послуг та завдано збитків на суму 118 млн грн.

Підставою позову НАБУ стали матеріали, отримані детективами під час здійснення під процесуальним керівництвом прокурорів САП досудового розслідування у кримінальному провадженні за ознаками заволодіння у 2015–2016 роках коштами ДП «АМПУ» під час проведення процедур державних закупівель, укладення та виконання договорів з ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв» про надання послуг із днопоглиблення підхідних каналів і акваторій Бердянського та Маріупольського морських портів.

За даними слідства, в 2015-2016 роках ДП «АМПУ» проведено дві процедури закупівлі днопоглиблювальних послуг у формі конкурсних торгів. Проте переможця торгів при проведенні обох торгів обрано з порушеннями Закону України «Про державні закупівлі» та Закону України «Про захист економічної конкуренції». Всупереч рекомендаціям державних аудиторів, наданих до моменту укладення другого договору, службові особи ДП «АМПУ» підписали договір про закупівлю робіт та послуг із переможцем торгів — ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв». Внаслідок таких дій державі завдано збитків в особливо великих розмірах, а саме — на суму понад 247 млн грн. Ця сума підтверджена висновками судово-економічної експертизи та іншими матеріалами кримінального провадження. Порушення допущені при проведенні закупівлі підтверджені висновками спеціалістів Державної аудиторської служби України та рішеннями Антимонопольного комітету України.

У НАБУ нагадують, що 19-20 квітня цього року підозрюваним у заволодінні понад 247 млн грн ДП «Адміністрація морських портів України» відкрито матеріали слідства для ознайомленням перед скеруванням обвинувального акту до суду.