Школу у Харкові за 17 мільйонів відремонтує комунальна фірма, що фігурує у провадженні Генпрокуратури 

Капітальний ремонт Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 72 за 17 мільйонів 438 тисяч виконає комунальне підприємство «Харківське ремонтно-будівельне підприємство», – стало відомо «Ні корупції!» з даних сайту «ProZorro».

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

На старті ціна закупівлі була на рівні більше 22 мільйонів гривень. Участь в аукціоні взяло троє претендентів, комунальне підприємство в підсумку запропонувало для замовника – Управління освіти адміністрації Немишлянського району, – найгижчу ціну. Капітальний ремонт та реставрацію школи КП повинно провести до кінця 2020 року.

«Харківське ремонтно-будівельне підприємство», за даними аналітичної платформи YouControl, повністю належить Харківській міській раді. На виконанні державних замовлень у 2017 році підприємство заробило 244 мільйони 652 гривні, а цьогоріч – вже майже 93 мільйони з половиною.

За останні три роки КП фігурувало у 13 кримінальних судових справах. Зокрема, відомо із травневої ухвали Червонозаводського районного суду м. Харкова, наразі до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) внесені відомості за частиною 2 статті 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем), зокрема, за фактом використання працівниками ДФС у Харківській області свого службового становища усупереч інтересам служби, що сприяє ухиленню КП «Харківське ремонтно-будівельне підприємство» від сплати податків. Ухвалою суд дозволив представникам прокуратури Харківської області у доступі до документів КП.

Як стало відомо «Ні корупції!» із Єдиного державного реєстру судових рішень, в ухвалі Печерського районного суду від 27 червня, зазначається – «досудовим розслідуванням встановлено, що ПП «Торг-Сервіс-2007» сформувало «штучні» витрати та податковий кредит по операціях без фактичного здійснення господарської операції покупцю тютюнових виробів ТОВ «ТЕРРА-БУД КОМПАНІ» (код ЄДРПОУ 39593966), яке, у свою чергу, вело фінансово-господарську діяльність з метою формування «штучних» витрат та податкового кредиту із суб'єктом господарювання КП «Харківське ремонтно-будівельне підприємство» (код ЄДРПОУ 37763844)». Цю справу веде уже Головне слідче управління  Генеральної прокуратури України. Згаданою ухвалою суд дозволив слідчій Генпрокуратури отримати документи з питань взаємовідносини між КП «Харківське ремонтно-будівельне підприємство» та ТОВ «ТЕРРА-БУД КОМПАНІ».