Поліція за день затримала трьох викладачів вишів – підозрюють у хабарництві

У середу, 18 липня, працівники управлінь захисту економіки Нацполіції затримали працівників вищих навчальних закладів  Черкаської, Сумської та Одеської областей під час одержання ними неправомірної вигоди. Суми коливалися від 5 тисяч гривень до 5 тисяч доларів США, – інформують на офіційному сайті поліції України.

З місця події. Фото з офіційного сайту Національної поліції України

В Одесі оперативники задокументували, що  декан та завідувач лабораторії однієї з Одеських академій вимагали від трьох абітурієнтів 5 тисяч доларів США. За ці гроші освітяни обіцяли допомогти майбутнім студентам із вступом до навчального закладу. Затримали фігурантів під час одержання хабаря.

Окрім 5 тисяч доларів США, які фігуранти отримали в якості неправомірної вигоди, правоохоронці вилучили 4 конверти в яких були зазначені прізвища інших абітурієнтів. В середині конвертів знаходилися кошти загальною сумою 2 тисячі 600 доларів США та 2 тисячі 500 гривень.

На Черкащині за успішне складання вступних іспитів та зарахування до навчального закладу декан одного з інститутів вимагав від абітурієнта понад 5 тисяч гривень.

У Сумській області заступник директора вишу вимагав за вирішення аналогічного питання 10 тисяч гривень. Під час одержання першої частини хабаря – у 2 тисячі, – посадовця затримали оперативники Управління захисту економіки в Сумській області Нацполіції.

Кримінальні провадження по всіх трьох випадках відкриті за частиною 3 статті 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

У поліції нагадують, що тепер працівникам освіти загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5-ти до 10-ти років ув’язнення.

Втім – яке покарання і чи дійсно освітяни брали хабарі – тепер вирішуватимуть у суді.