У Мін’юсті купили житло для своїх працівників за завищеними цінами – ЗМІ

Службове житло Міністерство юстиції України для своїх працівників  придбало у селі під Києвом. І, як виявили журналісти проекту «Слідство.інфо», ціна, за якою купили квартири за містом, перевищує вартість навіть багатьох столичних новобудов.

Про це йдеться у розслідуванні журналістів «Слідство.інфо».

Будинок за Києвом, де придбали житло представникам Мін’юсту. Фото з сайту «Слідство.інфо»

Ще наприкінці 2016 року Міністерство юстиції закупило майже півсотні квартир в новобудові, – інформують журналісти Катерина Лихогляд та Сергій Чагаров. Придбали службове житло для своїх же співробітників, зокрема, для тих, хто найбільше його потребує: переселенців з Криму і Донбасу та одиноких матерів. До редакції Слідства.Інфо потрапили документи на купівлю цих квартир. Ознайомившись із ними, журналісти з’яcували: ціна, за якою купили квартири за містом, перевищує вартість навіть багатьох столичних новобудов.

Квартири придбали в будинку так званого “Озерного гаю”. Це – назва затишного ЖК, який розташований у селі Гатне під Києвом. Сьогодні будинків на території вже кілька, і ЖК активно розростається.

Розбудовує комплекс “ІнтергалБуд”, компанія, пов’язана зі скандальним екс-регіоналом Володимиром Зубиком, – зазначають журналіти-розслідувачі. Негативний шлейф навколо його імені тягнеться ще з початку 2000-них. Найважчий корупційний злочин, з яким журналісти пов’язували його особу, – оборудки із імпортом нафтопродуктами, які завдали державі мільярдних збитків. Неодноразово Зубик потрапляв у фокус ЗМІ і як скандальний бізнесмен-забудовник.

Не став винятком і “Озерний гай”. Судова тяганина через землі, де “ІнтергалБуд” зводить цей ЖК, тривала більше десяти років. Прокуратура доводила, що землю продали незаконно, адже вона має статус “особливо цінної” і не могла бути відчуженою. Зрештою, “Інтергал” усе ж звів на ній будинок.

У “Інтергала” міністерство закупило 47 квартир. Всю суму, а це майже 72 мільйони гривень, міністерство перерахувало одразу. Гроші за житло зі спецфонду Мін’юсту переказали 23 грудня 2016-го року.

Нехитрі арифметичні підрахунки підказують, що в середньому на метр квадратний в цій новобудові міністерство витратило 25 тисяч гривень. Аби з’ясувати, наскільки адекватною є ця вартість, журналісти Слідства.Інфо звернулися до фахівця, який уже більше 25 років працює на ринку нерухомості. Віктор Несін запевнив – ціна суттєво завищена: “Якщо взагалі говорити про цей період, вартість квадратного метра в цьому місці коливалася від 11 до 15 тисяч за квадратний метр. Це – без оздоблення”. Він додав, що за суму, яку міністерство заплатило “ІнтергалБуду”, можна було придбати квартири в ЖК у пристойних і недешевих районах Києва, таких, як, наприклад, Оболонь. У лівобережних районах столиці, зауважив Несін, купити квартири можна було ще дешевше.

Журналістам вдалося з’ясувати, що міністерство не проводило тендер на придбання квартир, адже закон “Про публічні закупівлі” не поширюється на придбання нерухомого майна. Але щоб дістати найкращу пропозицію, Мін’юст ініціював відкритий конкурс. Журналісти зазначають, що інформацію про конкурс розмістили «глибоко в нетрях» сайту Мін’юсту. На пропозицію відгукнулося лише три забудовники. Серед конкурентів “Озерного гаю” опинилися елітні ЖК. Вартість квадратного метру в яких, за інформацією прес-служби Мін’юсту, сягає 50 тисяч гривень. У результаті, пояснило міністерство, вони обрали “найвигіднішу пропозицію” – у Гатному.

Загалом Слідство.Інфо довідалося: станом на зараз вартість на квадратний метр готового житла в аналогічному будинку “Озерного гаю”, щоправда, іншої черги, становить приблизно від 17500 до 20000 гривень. Це – разом з тим же ремонтом, про який згадували в міністерстві. Без ремонту середня вартість коливається від 15000 до 17000 гривень. Як зазначив експерт Віктор Несін, з 2016 року ціни на нерухомість фактично не змінилися. Більше того, він наголосив: міністерство купувало велику кількість квартир, а отже – могло отримати чималу знижку. За найскромнішими прогнозами фахівця, знижка могла становити 20%.