Опери-лейтенанти захотіли «відкуп» від ймовірного крадія. Як покарання сплатять штраф

Два оперуповноважені поліції, старші лейтенанти одного з відділів поліції на Кіровоградщині судом визнані винуватими за статтею 369-2 – зловживання впливом, – дізнався «Ні корупції!» із вироку Олександрійського міськрайонного суду.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Як стало відомо із деталей справи, один із поліцейських, дізнавшись, що громадянин можу бути причетним до викрадення мобільного телефону, вирішив «попросити» від нього 8 тисяч гривень. За це, у свою чергу, обіцяв не притягувати до кримінальної відповідальності. До реалізації такої «ідеї» лейтенант поліції залучив свого колегу.

У квітні 2016 року двоє оперів у місті Олександрія отримали від громадянина першу частину суми – 4 тисячі. Через два дні оперуповноважені отримали другу частину суми і тоді ж були затримані співробітниками СБУ.

Обидва обвинувачені у суді свою вину визнали. В підсумку суддя Світлана Крімченко іменем України 27 лютого визнала офіцерів поліції винними та, як покарання, призначила обом штраф у 1 000 неоподаткованих мінімумів, що становить 17 000 гривень.

Інформації про апеляцію на вирок суду першої інстанції у Єдиному державному реєстрі судових рішень не зафіксовано. Водночас цей вирок у Реєстрі не позначений як такий, що набув законної сили.