У суді відкинули претензії НАЗК до Уповноваженої з прав людини

Печерський райсуд Києва закрив справу про конфлікт інтересів Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової під час призначенні її на посаду омбудсмена. Про це повідомляє «Українська правда» із посиланням на постанову суду від 2 липня.

Омбудсмен Людмила Денисова. Фото з відкритих джерел

Згідно з протоколом про адмінпорушення Денісова, будучи народним депутатом, 15 березня брала участь в обговоренні і голосуванні за свою кандидатуру на посаду омбудсмена.

Зокрема, після завершення виступу Денісова заявила: «Я розраховую на вашу підтримку».

«Достеменно вбачається, що ОСОБА_2 (Денісова – УП.) під час безпосередньої участі в обговоренні та надалі в голосуванні за питання… стосовно призначення її на посаду Уповноваженого ВР з прав людини не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів», – йдеться в матеріалах суду.

На думку НАЗК, Денісова мала «приватний інтерес, пов'язаний … з кар'єрним зростанням, немайновим інтересом, зумовленим повноваженнями та особливим статусом посади» омбудсмена.

Водночас Денісова і її захисник заявляли на суді про відсутність в діях омбудсмена складу адмінпорушення та просили провадження по справі закрити.

Суддя закрив провадження у справі «у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення».

«Українська правда» зазначає, що раніше НАЗК встановило, що Денісова як народний депутат 15 березня попри «конфлікт інтересів» брала участь в обговоренні та в голосуванні в парламенті за порядок денний щодо призначення її на посаду уповноваженого Верховної Ради з прав людини. 25 квітня Денісову запросили у НАЗК для дачі пояснень. 2 травня матеріали щодо Денісової скерували в суд.