Суддя, підозрюваний у хабарі, повернувся до роботи. У САП пояснили, чому

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький не подав клопотання до Вищої ради правосуддя про продовження терміну відсторонення судді Геннадія Молібога, підозрюваного у хабарництві. Суддя повернувся до здійснення своїх обов’язків та розглядає судові справи.

Про це інформує Слідство.Інфо із посиланням на прес-службу Вищої ради правосуддя.

Фото - ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Як розповідають у Слідство.Інфо, детективи НАБУ ще наприкінці минулого року затримали голову Дружківського міського суду Донецької області Геннадія Молібога на хабарі у 13 тисяч доларів. Під час обшуків НАБУ знайшло в судді, окрім мічених купюр, ще 90 тисяч рублів. Раніше за клопотанням керівника САП Вища рада правосуддя дозволила правоохоронцям взяти суддю під варту, а на момент досудового розслідування Геннадія Молібога відсторонила від посади.

У травні цього року керівник САП Назар Холодницький попросив ВРП знову тимчасово відсторонити суддю Молібога від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності за статтею 268 ККУ. Однак, станом на  сьогодні суддя повернувся до роботи та продовжує свою діяльність.

Також нещодавно Солом’янський райсуд м. Києва прийняв рішення зняти електронний браслет із судді Молібога.

У свою чергу у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі пояснили, що під час досудового розслідування із клопотанням про продовження строку відсторонення судді від здійснення правосуддя можливо звернутись лише один раз, що і було зроблено. На теперішний час триває ознайомлення стороною захисту із матеріалами досудового розслідування. Після завершення ознайомлення та безпосередньої передачі обвинувального акту до суду САП знову матиме законну та процесуальну можливість звернутись до Вищої ради правосуддя із клопотанням про відсторонення Молібоги від здійснення правосуддя.

Цитуємо заяву САП, опубліковану на сторінці у мережі «Фейсбук»:

«Детективами НАБ України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 52017000000000824 від 23.11.2017 за підозрою голови Дружківського міського суду Донецької області Молібоги Г.В. та Сєрікова І.Ж. у двох епізодах отримання неправомірної вигоди, за ч. 3 ст. 368 КК України.

30.03.2018 Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою прийнято рішення про завершення досудового розслідування та відкриття матеріалів стороні захисту, в порядку ст. 290 КПК України. На теперішний час триває ознайомлення стороною захисту із матеріалами досудового розслідування.

При цьому, у зв’язку із зволіканням адвокатами Молібоги Г.В. у ознайомленні, сторона обвинувачення двічі 23.04.2018 та 12.06.2018 зверталась до Солом’янського районного суду м. Києва із клопотанням про встановлення строку для ознайомлення із матеріалами провадження у порядку ч. 10 ст. 290 КПК України. Проте, клопотання з невідомих для прокурорів САП причин до теперішнього часу судом не розглянуті.

Також слід зазначити, що відповідно до ст. ст. 63-64 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» під час досудового розслідування із клопотанням про продовження строку відсторонення судді від здійснення правосуддя можливо звернутись лише один раз.

У зв’язку із викладеним Спеціалізована антикорупційна прокуратура після завершення захисниками ознайомлення із матеріалами досудового розслідування та безпосередньої передачі обвинувального акту до суду матиме законну та процесуальну можливість звернутись до Вищої ради правосуддя із відповідним клопотанням про відсторонення Молібоги Г.В. від здійснення правосуддя».