Суддя відмовився від знайдених у нього вдома грошей – їх конфіскували в бюджет

Національне антикорупційне бюро закрило справу про можливе недостовірне декларування щодо судді Берегівського райсуду Закарпатської області Олександра Фейіра. Гроші, вилучені вдома у судді, конфіскують у власність держави. Про це інформує «Судовий репортер» з посиланням на ухвали суду від 25 червня і 2 липня.

Фото - ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

«Судовий репортер» розповідає: у 2017 році на розгляд до судді Фейіра надійшов протокол про вчинення адміністративного правопорушення, а саме водіння в стані алкогольного сп'яніння.

За матеріалами справи, помічник судді порадила водію звернутися до конкретного адвоката, який був знайомим судді. Далі адвокат за закриття справи начебто вимагав у водія 500 доларів США хабаря для судді і 2000 гривень для себе.

Події розгорталися у серпні 2017-го. За версією слідства, 300 доларів судді передали до засідання і 200 – після. Під кінець судового засідання суддя Фейір вказав, що водій не проходив тестування на алкоголь на тестері «Драгер», щоб використати це як підставу для закриття справи.

Суддя та адвокат були викриті правоохоронними органами.

Вдома у судді пройшов обшук. Окрім 300 доларів ймовірного хабаря, були також вилучені 5 723 доларів, 1 250 євро і 34500 угорських форинтів (станом на 14.07.2018 – близько 3 200 грн).

Ці гроші не були відображені в декларації судді. Тому НАБУ зареєструвало ще одне кримінальне провадження.

Суддя та його дружина заявили, що не знають, що це за гроші і членам їх родини вони не належать.

Під час розслідування заяв про повернення коштів законному володільцю не надходило.

НАБУ не зібрало достатньо доказів для повідомлення судді про підозру у недостовірному декларуванні. Детектив повідомив, що вичерпано усі джерела отримання доказів та засоби доказування.

Оскільки НАБУ необхідно закрити справу, а власник грошей залишився невідомим, то детектив подав клопотання про конфіскацію їх у власність держави. Суд клопотання задовольнив і тепер НАБУ має перерахувати гроші на рахунок держказначейства.

У справі про отримання хабаря судді Фейіру та адвокату повідомлено про підозру. У жовтні 2017-го суд застосував до судді запобіжний захід у вигляді 65 тисяч гривень застави.