Керівники поліцейського відділу створили «корупційну групу» і відбулися штрафом

На Полтавщині у 2017 році тогочасне керівництво Лубенського відділу поліції створило організовану групу із корупційним відтінком, як наслідок – справа закінчилася у суді із призначенням у вигляді покарання штрафу на 25 тисяч гривень, – дізнався сайт «Ні корупції!» із вироку Великобагачанського районного суду.

Фото ілюстраційне, взяте із відкритих джерел

Як йдеться у матеріалах справи, полковник – начальник Лубенського відділу поліції ГУНП, а також заступник начальника, підполковник поліції разом з начальником сектору реагування патрульної поліції №2 цього ж відділу, майором поліції, у серпні 2017 року створили групу, та в подальшому – «розробили та узгодили спільний план своїх корупційних, злочинних дій з метою одержання неправомірної вигоди для себе особисто».

Як йдеться у тексті вироку, «дана організована злочинна група характеризувалась корисливою направленістю дій її учасників, єдністю їх намірів щодо отримання неправомірної вигоди за обіцянку здійснення впливу на своїх підлеглих працівників, своєю стійкістю, чіткою розробкою плану вчинення злочину, детальною підготовкою до його скоєння».

З тексту вироку стало відомо, що троє керівників поліції вимагали від керівниці місцевого деревообробного підприємства поставляти їм деревину. Загальна сума неправомірної вигоди, отримана керівництвом поліції, оцінена у 13 тисяч гривень.

Під час досудового розслідування між трьома обвинуваченими та представниками прокуратури були укладені угоди про визнання винуватості.

Врахувавши це, суд визнав трьох представників поліції винними за статтею 369-2 Кримінального кодексу –  зловживання впливом. Як головне покарання кожному призначено штраф у 1 500 неоподаткованих мінімумів, що становить 25 500 гривень.

Втім наразі такий вирок суду першої інстанції не набув законної сили, оскільки апеляцію подала потерпіла – керівниця підприємства, від якого вимагалася деревина. 12 квітня Апеляційний суд Полтавської області призначив апеляційний розгляд справи. Наразі процес апеляції триває.